چهارشنبه 29 اسفند 1397 | Wednesday 20 March 2019

مسئول انجمن حمایت از محیط زیست قلعه تل گفت: طرح درختکاری همزادم درخت برای پنجمین ماه پیاپی در قلعه تل انجام شد.

سمیه علی‌دشت روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پویش همزادم درخت، یک طرح مردمی برای حمایت از محیط زیست است که توسط انجمن حمایت از محیط زیست قلعه تل و با همکاری اداره منابع طبیعی با‌غملک برگزار می ‌شود.
وی افزود: این پویش که به صورت ماهانه انجام می‌شود، به این صورت است که متولدین آن ماه، یک نهال به مناسبت روز تولد خود غرس می‌کنند، هدف ما از این کار گسترش حمایت از محیط زیست است.
علی‌دشت از غرس بیش از 30 اصله نهال درخت کُنار در پنجمین ماه برگزاری این پویش خبر داد و تصریح کرد : تاکنون در طول برگزاری این پویش بیش از 200 اصله نهال غرس و بیش از 700 بذر درخت کاشته شده است.
وی با درخواست از فعالین محیط زیست استان خوزستان برای پیوستن به این پویش گفت : طرح‌های این چنینی می‌تواند زمینه فرهنگ سازی در بحث محیط زیست و حمایت از آن را مهیا کند، امیدواریم روزی این پویش در سراسر استان خوزستان و کشور عزیزمان برگزار شود.
علی نوروزی یکی از شرکت کنندگان در این پویش به خبرنگار ایرنا گفت: من امروز به همراه خانواده در این پویش شرکت کردم تا ضمن کاشت درخت، حمایت از محیط زیست را از سنین کودکی به فرزند خود آموزش دهم.
وی افزود: این طرح کاملا خودجوش است، به نظر من برای حمایت از محیط زیست و منابع ملی حتما نباید بودجه‌های کلان وجود داشته باشد، از همین کارهای به ظاهر کوچک، نتیجه‌های بسیار بزرگ گرفته خواهد شد.
شهر تاریخی قلعه‌تل از توابع بخش مرکزی شهرستان با‌غملک و بین شهرهای ایذه و با‌غملک واقع شده است.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group