چهارشنبه 29 اسفند 1397 | Wednesday 20 March 2019

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: پرداخت تسهیلات صندوق توسعه صنایع دریایی با هدف حمایت از فعالیت های شیلاتی و صنعت دریایی در این استان آغاز شد.

به گزارش دیارجنوب به نقل از ایرنا، سید حسین حسینی محمدی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: بانک های عامل تسهیلات صنایع دریایی را با نرخ 2 تا 4 درصد پرداخت می کنند.
وی بیان کرد: بسته به میزان فعالیت متقاضیان صندوق صنایع دریایی می تواند تا سقف 2 میلیارد ریال پرداخت تسهیلات داشته باشد.
حسینی محمدی یادآور شد: با توجه به اینکه خرید تور و سایر ادوات صید نیز مشمول دریافت تسهیلات صندوق صنایع دریایی است این نوع تسهیلات کمک شایانی برای فعالیت حوزه صید و صیادی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در مرحله دوم پرداحت تسهیلات رونق تولید در استان بوشهر تاکنون 41 واحد حوزه های صنعت، کشاورزی و گردشگری برای دریافت تسهیلات نام نویسی کرده اند.
حسینی محمدی اظهار داشت: از این شمار 35 واحد کار بررسی آنها در کمیته های کارشناسی و کارگروه رفع موانع تولید انجام شده است.
وی افزود: از مجموع پرونده های بررسی شده 22 واحد به بانک معرفی و روند پرداخت تسهیلات آنها در دست اجراست.
حسینی محمدی اظهار داشت: از این شمار نیز یک واحد تسهیلات درخواستی را دریافت و 2 واحد دیگر پرداخت تسهیلات آنها تصویب شده است.
حسینی محمدی ادامه داد: کارگروه رفع موانع تولید استان بوشهر برای حل مشکلات واحدها در سال جاری 113 مصوبه در حوزه های تامین اجتماعی، مالیات برارزش افزوده، برق و آب داشته است.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group