سه شنبه 28 اسفند 1397 | Tuesday 19 March 2019

همایش سال نو اندیشه نو با همکاری موسسه روانشناسی اندیشمندان بهبود دشتستان و انجمن علمی دانشگاه پیام نور برازجان برگزار شد.

به گزارش دیارجنوب مدیر موسسه روانشناسی اندیشمندان بهبود دشتستان گفت: هدف ما از تشکیل این موسسه پایه ریزی راهی نو جهت بهبود سلامت روان جامعه ست که امید ست با کمک دشتستانی های عزیز این امر میسر گردد.
وی افزود: از جمله فعالیتهای موسسه ؛ برگزاری کلاسهای آموزشی ، کارگاهها ، همایش ، کنفرانس ، سمینارهای تخصصی و عمومی در زمینه روانشناسی ، نشست های تخصصی ، عمومی ، اجتماعی و انجام تست های روانشناسی و تفسیر آنها ... خواهد بود.
شایسته آیفت در ادامه در خصوص عید و برنامه ریزی برای سال جدید گفت :افکار وقتی در ذهن و فکر ما هستند طبقه بندی نشده و پراکنده اند باید روی کاغذ بیایند طبقه بندی شده و نظم پیدا کنند تا بتوانیم موفق شویم ، زمانی که برنامه و اهداف خود را می‌نویسید باید به این نکته توجه داشته باشید که ؛ باور کردنی ، واضح و روشن ، واقع بینانه ، زمان بندی ، دست یافتنی و قابل اندازه گیری باشند ، باید که از منطقه امن تان بیرون بیایید از منطقه امن بیرون آمدن یعنی ازین راحتی خیال گذشتن و از سختی ها و مشکلات و موانع عبور کردن تا به موفقیت رسیدن است.
دانش پژو روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ، عضو هیأت مدیره موسسه روانشناسی به سخنرانی در مورد سال نو و اندیشه نو گفت: انتخاب اسم همایش سال نو ، اندیشه نو به این دلیل بوده است که همانطور که سال نو می شود رخت و لباس نو می شود خانه تکانی و وسایل کهنه و قدیمی را دور میریزیم باید افکار کهنه و قدیمی را هم دور بریزیم و افکار جدید و مثبت را جایگزین کنیم گاهی در سمینارهای هدف گذاری شرکت میکنیم و هدف گذاری را انجام میدیم ولی بعد از چند روز فراموش میکنیم و از حرکت و ادامه راه باز می ایستیم که دلیل آن ، افکار غیر منطقی و نا کار آمدی ست که به ذهن ما خطور میکند و مانع از ادامه راه می شود ، ما در روانشناسی به این افکار غیر منطقی که روی تصمیم گیری ها و روابط بین فردی تاثیر منفی دارد خطاهای شناختی میگوییم.
فکر ، احساس و احساس ، رفتار را بوجود می آورد ، بنابراین افکار منفی احساسی ناخوشایند را بوجود می آورد که مانع از ادامه راه و رفتار مناسب و رسیدن به هدف می‌شود.
سیده فاطمه موسوی به تعریف ۱۷ خطای شناختی پرداخت و گفت: این خطاها شامل ؛ ذهن خوانی،پیش گویی کردن،فاجعه سازی،برچسب زدن،به حساب نیاوردن جنبه های مثبت،استفاده از فیلتر ذهنی،تعمیم بیش از حد،تفکر دو قطبی،بایدها،شخصی سازی،سرزنش کردن یا مقصر دانستن،مقایسه های ناعادلانه،رویکرد تأسف خوردن، اگر... شود چه؟ ، استدلال هیجانی،ناتوانی در سست کردن باورها(ناتوانی در عدم تأیید شواهد) ، تفکر مبتنی بر قضاوت است.
قرائت قرآن توسط سعید افشار از روشندلان - نقالی خوانی ترنم شنبدی دختر ۶ ساله با موضوع من دختر ایرانی ام – اجرای گروه شاهنامه خوانی تهمتن توسط پارمیدا پورتنها و فرزاد کرمی به سرپرستی میترا حاجی زاده با موضوع اشک بوس و رستم از جمبه برنامه های این همایش بود.
گفتنی است موسسه روانشناسی اندیشمندان بهبود دشتستان با مدیریت شایسته آیفت و فاطمه کاووسی ، امید توانا ، فرهاد غلامی ، سیده فاطمه موسوی ، محبوبه باقری نژاد ، احسان بهنام فر ، رضا کرمی و فاطمه جدی از موسسان پر فعال در زمینه روانشناسی در دشتستان است.
شایان ذکر اینکه در پایان برنامه از نقاله خوانان و قاری قرآن با اهداء لوح تقدیر بعمل آمد.

hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1hamayesh no 1

/

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group