دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 | Monday 20 May 2019

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر از برگزاری همایش بزرگ «نشان محبت» در بوشهر خبر داد.

به گزارش دیارجنوب، عبدالرضا مطاف بعدازظهر امروز در نشست خبری از برگزاری همایش بزرگ نشان محبت در بوشهر خبر داد و اظهار داشت: این همایش پیش از این در 19 استان کشور و به جهت تقدیر از کسانی است که در بازسازی عتبات عالیات نقش موثر و پررنگی را داشته‌اند برگزار شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر بیستمین استان برگزار کننده این همایش بزرگ است ابراز داشت: این مراسم صبح چهارشنبه ساعت 9 صبح در مجتمع فرهنگی تالار لیان بوشهر با حضور هنرمندان، مسؤولان و برخی مداحان کشوری برگزار می‌شود و برخی از عوامل شبکه دو سیما در کنار صدا و سیمای مرکز بوشهر جهت پوشش این برنامه حضور خواهند داشت.

nashast atabat 1

وی با اشاره به فعالیت های اخیر ستاد بازسازی عتبات عالیات بوشهر در استان گفت: این ستاد از سال 82 فعالیت خود را آغاز کرد و تا سال 92 فقط در بحث اعزام نیروی کاری از استان و ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی فعالیت می‌کرد اما پس از سال 92 با مشورتی که با آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر صورت گرفت و نیز هماهنگی با ستاد عتبات عالیات کشور، پروژه احداث دو نیم ضریح خمیه‌گاه حضرت ابوالفضل العباس(ع) در سال 94 به استان بوشهر واگذار شد و این پروژه پس از حدود دو سال احداث در آذرماه سال 94 در حضور ملت شریف بوشهر از آن رونمایی و سپس با بدرقه مردم به کربلای معلی اعزام و در خیمه گاه امام حسین(ع) نصب شد.

مطاف افزود: بعد از این، دو پروژه نیم ضریح امام حسین(ع) و حضرت قاسم(ع) را قرارداد آن منعقد کردیم و در سال 95 عملیات ساخت دو نیم ضریح امام حسین(ع) در بوشهر و دو نیم ضریح حضرت قاسم(ع) در برازجان آغاز شد و پس از دو سال از آن در بوشهر رونمایی و سپس به عراق ارسال و در خمیه گاه نصب شد.

nashast atabat 1

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر در ادامه به ارائه آماری از فعالیت‌های این ستاد در ایام اربعین حسینی پرداخت و افزود: در ایام اربعین تعداد 54 موکب در کشور عراق از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مستقر شد و همچنین در داخل استان تعداد 18 موکب به جهت پذیرایی از زائران پنج استان همجوار برپا شد.

وی ادامه داد: همچنین تعداد هزار و 250 خادم و 60 پزشک را در ایام اربعین به کشور عراق اعزام کردیم که در موکب‌ها به فعالیت می پرداختند؛ در بحث اعزام نیروی کار در حوزه‌های ساختمانی و صنعتی تعداد هزار نفر تاکنون اعزام کردیم و تعداد 730 نفر هم در نوبت و متقاضی اعزام هستند. هیچگونه هزینه ای به این افراد پرداخت نمی شود و حضور آنها در کشور عراق به صورت یک ماهه است.

مطاف با بیان اینکه متقاضیان فعالیت در کشور عراق می‌توانند به دفتر ستاد مراجعه کنند اظهار داشت: سهمیه امسال استان بوشهر 200 نفر است و بسیاری از افراد نیز متقاضی هستند. در بحث نذورات ستاد بازسازی عتبات هیچگونه دخل و تصرفی را ندارد و همه کمک‌ها صورتجلسه می‌شود و کمک‌های مالی را به ستاد مرکز می‌دهیم و کمک‌های غیرنقدی را به مرز مهران برای انتقال به حرم مربوطه ارسال می‌کنیم.

nashast atabat 1nashast atabat 1nashast atabat 1nashast atabat 1nashast atabat 1nashast atabat 1nashast atabat 1

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group