چهارشنبه 29 اسفند 1397 | Wednesday 20 March 2019

همایش استانی حکمت حافظ با حضور فرماندار دشتستان،معاون سیاسی و امنیتی،رییس دانشگاه در تالار فردوسی دانشگاه پیام نور برازجان برگزار شد.

 به گزارش دیارجنوب به مناسبت بزرگداشت روز حافظ همایش حکمت حافظ با حضور فرماندار دشتستان، استادان دانشگاه و جمعی از دانشجویان در تالار فردوسی مرکز پیام نور برازجان برگزار گردید.

فرماندار دشتستان در این همایش ضمن تکریم شخصیت علمی، عرفانی و هنری خواجه شمس الدین محمد حافظ شیرازی از دست اندرکاران برگزاری این گردهمایی خصوصا دانشجویان تشکر کرد و گفت: دانشجو باید پویا، فعال، امیدوار و پرنشاط باشد که نه تنها محیط دانشگاه بلکه جامعه را تحت تأثیر انرژی مثبت خود قرار دهد.

دکتر ارسلان زارع افزود: مدیران و مسئولان دانشگاه ها هم وظیفه دارند مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها را تبدیل به محیطی مملو و سرشار از نشاط و شادابی نمایند تا شاهد گسترش روزافزون فعالیت های فرهنگی، اجتماعی، هنری و ورزشی و برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و ارتقای دانش سیاسی دانشجویان باشیم.

فرماندار دشتستان همچنین به لزوم تقویت آرمان خواهی و مطالبه گری دانشجویان اشاره کرد و گفت: حافظ شیرازی آرمانش حق طلبی، عدالت خواهی و آزادی بود. فکر، اندیشه، دیدگاه، اشعار، گفتار، کردار و عمل عرفانی حافظ با اندیشه سیاسی اش رابطه و پیوند مثبت و معناداری دارد.

دکتر زارع در ادامه به اوضاع سیاسی و اجتماعی قرن هشتم هجری یعنی دوره زندگی حافظ پرداخت و تصریح کرد: حافظ شیرازی با وجود محدودیت ها و تنگنای زندگی فردی، خانوادگی و نابسامانی های سیاسی و اجتماعی جامعه، شخصیتی فرزانه، اخلاق گرا و مردمدار بود. امروز جامعه ما بیش از هر زمان دیگری نیاز دارد تا از چنین شخصیت های بزرگ اخلاق مدار، پیروی نمایند.

دکتر سیاوش جعفری، رئیس مرکز پیام نور برازجان نیز در این همایش گفت: سیر معنوی حافظ چنان سراسر کره زمین را درنوردید به گونه ای که گوته شاعر آلمانی در وصفش گفت: حدود هشتصد سال پیش حافظ سخنانی گفت که امروزه نیز اگر موشکافانه مورد توجه قرار بگیرد، می تواند موثر باشد.

hafez pizmnor 1hafez pizmnor 1hafez pizmnor 1hafez pizmnor 1hafez pizmnor 1hafez pizmnor 1hafez pizmnor 1hafez pizmnor 1hafez pizmnor 1hafez pizmnor 1hafez pizmnor 1

hafez pizmnor 19hafez pizmnor 1hafez pizmnor 1hafez pizmnor 1hafez pizmnor 1hafez pizmnor 1hafez pizmnor 1

hafez pizmnor 19

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group