چهارشنبه 29 اسفند 1397 | Wednesday 20 March 2019

با تلاش کارکنان بخش نوزادان بیمارستان شهید گنجی برازجان، بیمار نوزاد نارسی که دچار بیماری حاد تنفسی شده بود، نجات یافت.

به گزارش دیارجنوب به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر،سرپرست بیمارستان شهید گنجی برازجان با اعلان این خبر گفت: این نوزاد دختر 25 هفته‌ای و با وزن 700 گرم و مشکل تنفسی شدید به‌صورت نارس متولدشده بود که در تاریخ 10 اردیبهشت‌ماه از شهرستان جم به بیمارستان شهید صادق گنجی اعزام شد و با توجه به مشکل شدید بیمار و نیاز به مراقبت ویژه به بخش NICU بیمارستان منتقل و تحت درمان قرار گرفت.
نظر غلامی افزود: این بیمار به علت نارسایی سیستم تنفسی بلافاصله در بخش NICU تحت درمان با تنفس مصنوعی قرار گرفت و دارودرمانی به مدت 10 روز تا بلوغ ریه نوزاد ادامه داشت.
وی تصریح کرد: بیمار بعد از جدا شدن از دستگاه برای ادامه درمان و وزن گیری و شروع تغذیه به مدت 40 روز دیگر در این بخش تحت مراقبت درمانی قرار گرفت.
سرپرست بیمارستان شهید گنجی برازجان اظهار کرد: بیمار پس از اتمام مدت مراقبت باحال عمومی خوب و بدون مشکل تنفسی برای انجام معاینات چشمی و ادامه وزن گیری به مراکز پیشرفته‌تر ارجاع داده شد.
نظر غلامی بیان داشت: شانس زنده ماندن نوزادان نارس با وزن خیلی کم بین 500 تا 700 گرم سی تا پنجاه‌درصد می‌باشد.
سرپرست بیمارستان شهید گنجی برازجان از زحمات پزشک معالج بیمار خانم دکتر حسانی، متخصص اطفال، خانم قاسمی فرد مسئول بخش و سایر کارکنان بخش NICU تشکر کرد.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group