دوشنبه 25 تير 1397 | Monday 16 July 2018

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: با توجه به حضور مسافرین نوروزی در این شهرستان از اماکن عمومی محل حضور این عزیزان به‌طور ویژه بازدید می‌شود.

به گزارش دیارجنوب به نقل از خبرنگار مهر، ماریا خویش دوست ظهر چهارشنبه در بازدید از طرح نوروزی با اشاره به حضور شبانه‌روزی بازرسین بهداشت محیط در سطح شهرستان عنوان داشت: از ابتدای طرح سلامت نوروزی بیش از ۳۵۰ بازدید از اماکن عمومی از جمله پارک‌ها، مدارس محل اقامت مسافرین نوروزی و همچنین ترمینال‌ها مسافربری انجام‌شده است.

وی تصریح کرد: بررسی وضعیت سرویس‌های بهداشتی پارک‌ها، دفع زباله، بهداشت آب و دفع صحیح فاضلاب از موارد موردبررسی بازرسان بوده است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار داشت: بازدید از ۳۸ مدرسه محل اقامت مسافرین نوروزی با تأکید بر وضعیت ایمنی و بهداشتی آشپزخانه‌ها، سرویس‌های بهداشتی و حمام‌ها و سلامت آب و مواد غذایی به‌صورت ویژه انجام‌شده است.

وی اظهار داشت: بازدید از امامزاده‌ها، اماکن مذهبی مسافر پذیر و همچنین مساجد بین‌راهی توسط بازرسان بهداشت محیط انجام و نواقص موجود به ادارات زیربط منعکس‌شده است.

توسعه خدمات درمانی

خویش‌دوست همچنین در بازدید نوروزی خود از بخش‌های مختلف بیمارستان شهید گنجی برازجان بیان کرد: بیمارستان مهم‌ترین نهاد در زمینه ارایه خدمات بهداشتی و درمانی است که نیازمند نیروی انسانی ماهر، تجهیزات ضروری و تسهیلات مناسب است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: در تمامی کشورها ارایه مراقبت‌های بهداشتی یک مساله اساسی به شمار می‌رود و اورژانس و بخش فوریت‌های پزشکی که وظیفه امدادرسانی و درمان سریع همه بیماران اورژانسی، مصدومان سوانح را بر عهده دارد، یکی از ارکان ضروری و اجتناب‌ناپذیر بیمارستان‌ها به‌حساب می‌آید.

خویش دوست ضمن بازدید از بخش‌های مختلف بیمارستان شهید گنجی و تبریک سال نو به پرسنل و کادر درمانی اظهار داشت: بین عملکرد هر بخش و شاخص فضای فیزیکی و تجهیزات رابطه مستقیم و معناداری وجود دارد و با بهبود نیروی انسانی ماهر و باتجربه می‌توان خدمات درمانی بسیار مطلوبی را به شهروندان ارائه دهیم.

وی با اشاره به طرح تحول نظام سلامت و کاهش هزینه‌های درمانی، یکی از مهم‌ترین رسالت خود را رضایت‌مندی مردم ارتقاء شاخص بهداشت و سلامت برشمرد.

بازدید از ۱۳۱ سامانه آب‌رسانی

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از ۱۳۱ سامانه آب‌رسانی در سطح شهر و روستا، توسط بازرسان بهداشت محیط بازدید به‌عمل‌آمده و در سامانه جامع بازرسی ثبت‌شده است و درمجموع ۹۵ درصد سامانه‌های آب‌رسانی بازدید انجام‌شده است.

خویش دوست افزود: با توجه به اهمیت بهداشت آب در سلامت افراد، تیم بازرسی شبکه بهداشت و درمان، نظارت سلامت آب شهرستان را به‌صورت ویژه در دستور کار خود قرار داده است.

کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز در این خصوص گفت: نظارت بر شبکه‌های توزیع آب آشامیدنی شهر و روستا با انجام بیش از دو هزار و ۱۰ مورد کلرسنجی و ۲۲۰ نمونه‌برداری از آب در این ایام تشدید شده است.

سیده فاطمه حسینی افزود: به دلیل استقبال شهروندان و مسافرین از استخر شنای برازجان، نظارت ویژه و پایش آب استخر ازنظر میکروبی و باکتری‌های هتروتروف از ابتدای طرح انجام‌شده است.

کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: بیش از ۳۲ مورد نمونه‌برداری از آب ایستگاه‌های شهرها و روستاها به‌منظور بررسی وضعیت میکروبی آب‌ها ارائه‌شده انجام‌شده است.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group