شنبه 18 مرداد 1399 | Saturday 8 August 2020

نشست هم اندیشی انجمن زمین پاک با رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری برازجان برگزار شد.

به گزارش دیارجنوب این نشست روز سه شنبه ۱۴ آبان ماه با حضور رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری و جمعی از انجمن زمین پاک دشتستان برگزار شد.

neshast hamandishi zamin pak 1

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری ضمن تشکر از دغدغه مدنی انجمن زمین پاک در حوزه محیط زیست به بیان عملکرد سازمان پرداخت و اظهار داشت اظهار داشت: آبیاری فضای سبز برازجان بطور کامل از آب شهری جدا شده است.
وی در ادامه از تغییر نحوه آبیاری از غرقابی توسط تانکر به قطره ای در بسیاری از بلوارها، رفیوژها و پارک ها در سطح شهری خبر داد.

علی پورجم در مورد دغدغه اعضاء انجمن زمین پاک در مورد قطع برخی درختان در سطح شهر، علل آن را بروز بیماری، کاشت غیر اصولی، تخریب زیرساخت های روبنایی و زیربنایی و هم چنین نارضایتی شهروندان از درخت کنوکارپوس در سطح شهر عنوان کرد و از جابجایی این درختان خبر داد.
وی توقف کاشت این درخت را آبانماه سال 96 در برازجان ذکر کرد و بیان داشت: با حمایت و همکاری شهردار و معاونین ایشان دو دستگاه از ماشین آلات فرسوده را در قالب تعمیر و بازسازی که شامل دو دستگاه خاور و لجن کش بوده را به ناوگان ماشین آلات سازمان اضافه شده و همچنین برای اولین بار دستگاه هایی همچون تیلر، مکنده، دمنده، سیخک زن جهت تجهیز ادوات سازمان خریداری و در حال استفاده می باشد.
ریئس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری احداث گلخانه به متراژ یک هزار متر را از اقدامات موثر در سال گذشته عنوان کرد.

وی بیان کرد: نسبت به تهیه و کاشت گونه های چریش، برهان گلی، سپستان، دارایی، شمشاد نعنایی، شمشاد اهوازی، اطلسی مکزیکی، ختمی، پالم، نخل فنیکس، ،لگنوم، انجیر معابد در سال جاری اقدامات بسیار مهمی صورت گرفته است و ضمن تشکر از شهروندان از آنها خواست تا در حفظ، حراست و نگهداری فضای سبز شهری همانند قبل نهایت همکاری را با مجموعه سازمان داشته باشند.

مجتبی ابراهیمی عضو انجمن زمین پاک در ادامه ضمن بررسی زیر ساخت های فضای سبز در شهر برازجان، کمبود امکانات و نیروی انسانی را اصلی ترین مشکل فضای سبز دانست و راه حل اصلی این معضل را تنها با مکانیزه شدن سیستم سنتی در فضای سبز و خروج از سیستم سنتی عنوان کرد.

در پایان انجمن زمین پاک ضمن انتقاد در بعضی حوزه ها به ارائه چند طرح فرهنگی در حوزه فضای سبز پرداختند که با استقبال رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری روبرو شد و همچنین وی از عملی شدن این طرح ها با همکاری انجمن در آینده نزدیک خبر داد.

neshast hamandishi zamin pak 1 neshast hamandishi zamin pak 1 neshast hamandishi zamin pak 1 neshast hamandishi zamin pak 1 neshast hamandishi zamin pak 1 neshast hamandishi zamin pak 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group