جمعه 2 فروردين 1398 | Friday 22 March 2019

به همت دبيرستان غير دولتي مهردخت، نشست ادبي رند خرابات، در مجتمع شهيد شاهيني برازجان برگزار شد.

سیده ریحانه دباغ- به گزارش دیارجنوب روز پنج شنبه ١٩ مهرماه ٩٧ نشست ادبي رند خرابات در مجتمع شهيد شاهيني برازجان به همت دبيرستان غير دولتي مهردخت برگزار شد.
اين نشست به مناسبت روز ٢٠ مهرماه و بزرگداشت اين شاعر بلندآوازه ي ايراني با موضوع بررسي شعر و قلمرو انديشه حافظ برگزار شد.
دكتر رضا معتمد پژوهشگر و استاد دانشگاه گفت: عشق ورزیدن درشعر حافظ محوز است و حافظ همه شعرش در عشق خلاصه شده و این عشق در محور انسان میباشد.
وی اضافه کرد: عشق حافظ در دوسنی در نوع انسان است و از قطب بندی اعتقادی پرهیز میکند.
این پژوهشگر با بیان اینکه حافظ در اشعارش زمینی بودن را به ما نشان داده است گفت: یکی از نشانه های زندگی در اشعار حافظ امیدبخشی است وهمین موضوع باعث شده که ما برای فال گرفتن از اشعار حافظ استفاده کنیم چون در اشعارش امید و آرامش میدهد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه حافظ به موسیقی خیلی علاقه داشته است ابرازداشت: در اشعار حافظ همه چیز سرجای خودش است و همین موضوع باعث شده که در قیاس با دیگر شاعران بیشتر به چشم بیاید.
وی در پاسخ به اینکه چرا در مدارس به شعر و ادبیان آن کمتر توجه میشود گفت: اینکه در این زمینه منتظر آموزش وپرورش بنشینیم کار نشدنی است چون فضای خاکم بر جامعه طوری است که باید خانواده ها بدنبال ایجاد اشتباق و شناختن شعر و فرهنگ آن به فرزندان خود باشند.
مدیر آموزش و پرورش دشتستان که از مهمانان این نشست بود گفت: صحبتهای بسیار خوبی بود و نکات ارزنده ای برای من در برداشت و از برگزار کنندگان این نشست تشکر میکنم.
دكتر نعيمه متوسلي مدير دبيرستان غير دولتي مهردخت هم در خصوص شعر حافظ سخنانی را ایراد نمود.
پس از اتمام مباحث علمي نشست، چهره ي ملي نقالي و شعر و ادب كشور،آيناز فكروند كه از دانش آموزان دبيرستان غيردولتي مهردخت است، غزلي از حافظ را با بياني شيوا خواند كه حسن ختام اين نشست ادبي بود.

hafez bor 1hafez bor 1hafez bor 1hafez bor 1hafez bor 1hafez bor 1hafez bor 1hafez bor 1hafez bor 1hafez bor 1hafez bor 1hafez bor 1hafez bor 1

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group