يكشنبه 3 تير 1397 | Sunday 24 June 2018

مراسم رونمایی از اولین درخت خورشیدی ایران در اهواز و در محل سالن اجتماعات سازمان صنعت، معدن وتجارت استان خوزستان برگزار شد.

به گزارش شاتا، این درخت خورشیدی با 4 ساعت تابش خورشید، قابلیت ذخیره سازی انرژی از 24 ساعت تا 96 ساعت و توانایی روشنایی 180 وات، 1200 وات و 1500 وات و کابل های شارژ گوشی از 3 تا 36 عدد را دارد.

رییس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان خوزستان در این مراسم ضمن تاکید بر گسترش ارتباط بین بخش صنعت و دانشگاه بیان کرد : درسالهای قبل از تحریم و با ورود کارخانجات و واردات قطعات وابسته به آن ارتباطات مفهومی غیر واقعی پیدا کرده بود ولی امروزه و پس از تحریهایی که در بخش تولید و صنعت انجام شد، واحدهای قطعه ساز توانستند تا حدودی رشد کنند و به خود کفایی برسند .

سید نوراله حسن زاده افزود: ما باید تبدیل ایده و فکر به عمل از طریق مراکز عملی ، پارک های علم وفناوری و مرکز رشد دنبال کنیم تا بتوانیم صاحب تکنولوژی و دانش داخلی شویم و به خودکفایی ملی برسیم.

وی درادامه بر لزوم تقویت و توانمندی این مراکز تاکید کرد و گفت : واحد های کوچک با وجود اشتغالزایی بالا ، آسیب پذیر و انعطاف پذیر هستند و به دلیل وضعیت مالی کم توانایی استفاده از تسهیلات با نرخ سود کنونی را ندارد .

حسن زاده تبدیل ایده به عمل را یکی از راهکارهای اساسی تقویت واحدهای خرد و کوچک عنوان کرد و افزود: برای ایجاد طرح های احداثی باید مطالعات بازار آن دیده شد و بخش خصوصی برای ورود به چرخه تولید وصنعت باید توانمند باشند و توانایی بازپرداخت تسهیلات دریافتی داشته باشد و آینده بازار محصول و فروش تولیدات خود را بررسی کند.

رییس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان خوزستان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تقویت واحد های تولیدی داخلی بیان کرد: راهکار توسعه و تقویت تولید ملی این است که از حرف اول تا آخر آن در کشور تولید شود .

حسن زاده در پایان سخنان خود تصریح کرد: امیدواریم هر روز شاهد افتتاح و رونمایی از دستاوردهای بهتر و به روز تر در استان و کشور باشیم .

گفتنی است که طرح رونمایی از اولین درخت خورشیدی توسط شرکت نوآوری الکترونیکی فرپاک طراحی و ساخته شده است .

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group