دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 | Monday 20 May 2019

نخستین جشنواره عرق طارونه کشور(یادواره شهیدان رستگار، شریفی و امیری) در آبپخش برگزار شد.

به گزارش دیارجنوب بابک بهادرپور دبیر جشنواره عرق طارونه کشور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برگزاری چنین جشنواره‌هایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و می‌تواند احیاگر آیین‌ها و سنت‌ها باشد و در این راستا برنامه‌های متنوعی را داریم.

وی اضافه کرد: این جشنواره قرار بود در فروردین ماه و همزمان با جشنواره رنگینک خرمای کشور برگزار شود اما به دلیل گستردگی فعالیت‌ها در هر دو جشنواره و تداخل برنامه‌ها در سال اول برگزاری آن امکان برگزاری همزمان دو جشنواره میسر نبود.

دبیر جشنواره عرق طارونه کشور بیان کرد: یکی دیگر از دلایل برگزاری پیش‌ازموعد جشنواره عرق طارونه این بود که طارونه و غلاف خوشه خرما که از آن عرق تهیه می‌کنند در اسفندماه فراوان‌تر بود.

tarone jashn

وی ادامه داد: در این جشنواره ۲۹۲ لیتر عرق اعلای درجه یک تهیه شد که در بخش داوری پذیرفته و برگزیدگان آن انتخاب شدند و قرار است در نوروز ۹۸ و همزمان با جشنواره رنگینک خرمای کشور جوایز آنها اهدا شود.

بهادرپور با اشاره به اینکه داوری این جشنواره بعهده محبوبه شهسواری، حبیب الله بهادرپور و صدیقه شعبانی بود، افزود: در این جشنواره در بخش کیفیت ماه نساء رضایی، در بخش مقدار در لیتر منیژه کشاورز و در بخش رعایت بهداشت لشکری به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند.

پیش از این و در سال‌های قبل جشنواره رنگینک خرمای کشور و جشنواره برداشت خرمای استان بوشهر توسط گروه سپنتا برگزار شده بود و امروز از نخستین جشنواره عرق طارونه کشور هم رونمایی شد.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group