دوشنبه 5 فروردين 1398 | Monday 25 March 2019

سرپرست فرمانداری دشتستان گفت: مهم ترین ظرفیت امید بخش کشور جوانان هستند.

سیده ریحانه دباغ- به گزارش دیارجنوب جلسه ستاد سازمان دهی امور جوانان شهرستان دشتستان با موضوع آسیب های اجتماعی و رویکرد طلاق در شهرستان ١١ اسفندماه ساعت ١٢:٣٠ در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

جواد لقمان زاده ضمن خوش آمد گویی به مدیران و بخشداران گفت: مهم ترین ظرفیت امید بخش کشور جوانان هستند.
لقمان زاده با اشاره به سامان دهی جوانان افزود: کلید توسعه همه جانبه کشور جوانان می باشند و قطعا باید برای توسعه پایدار برنامه ریزی لازم صورت گیرد.
سرپرست فرمانداری دشتستان در ادامه خاطرنشان کرد: کشور ما در مسیر پیشرفت و ترقی است و از ظرفیت جوانان باید استفاده شود و راهی به جز میدان دادن به جوانان نیست.
در این جلسه جواد لقمان زاده با اشاره به انتقاد پذیر بودن مسئولان اضافه کرد: این دولت انتقاد پذیر بوده و باید تخصصی تر و کمیته سازمان دهی در تمامی بخش ها تشکیل شود که در پایان فروردین ماه به فرمانداری اعلام کنند.
دکتر لقمان زاده در ادامه با بیان عواملی همچون : عدم اشتغال، اعتیاد، فضای مجازی، نداشتن شناخت کافی پیش از ازدواج  مهم ترین عوامل طلاق در جامعه دانست و خواستار برگزاری کلاس ها و کارگاه آموزشی با موضوعات فضای مجازی، ارتباط اجتماعی، مشاوره قبل از ازدواج شد.
در ادامه علی محمد کمارج حاجی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دشتستان با توجه به اهمیت موضوع آسیب های اجتماعی گفت: کلیه بخشداران، دهیاران، شوراها و بخش های دوردست همکاری لازم را داشته باشند که بتوانیم برنامه خوب و اثر بخش برای کم رنگ کردن این مشکلات صورت گیرد.
علی محمد کمارج حاجی اقدامات اداره ورزش و جوانان در جهت پیشگیری از طلاق اینگونه بیان کرد: برگزاری هشت کارگاه پیش از ازدواج ویژه مجردین در شهر و روستاها، چهار کارگاه برای دوران نامزدی، پنج کارگاه بعد از ازدواج ویژه متاهلین ک با موضوعات: اهداف کلی ازدواج، جایگاه ازدواج، مهارت های حل مسئله و مدیریت مسائل اقتصادی، سلامت و تناسب شخصیتی، تعادل بین استقلال و وابستگی و دیگر موضوعات از این قبیل برگزار گردید.
کمارج حاجی در ادامه افزود: با در نظرگرفتن شرایط مادی، کم رنگ شدن مسائل دینی موضوعی است که باید بیشتر رسیدگی شود.
وی در پایان اقدامات اخیر اداره ورزش و جوانان را برگزاری جشن ازدواج آسان، تربیت مربیان ازدواج در قالب اعزام به تهران جهت شرکت در دوره تربیت، بکار گیری مربیان ازدواج از بین کارشناسان ارشد و روانشناسی عمومی و بالینی در شهر برازجان، تربیت اساتید شهرستانی جهت بی نیازی از اساتید استانی و کشوری دانست.

javanan bakhshdar 1javanan bakhshdar 1javanan bakhshdar 1javanan bakhshdar 1javanan bakhshdar 1javanan bakhshdar 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group