دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 | Monday 20 May 2019

سرپرست فرمانداری دشتستان گفت: مهم ترین ظرفیت امید بخش کشور جوانان هستند.

سیده ریحانه دباغ- به گزارش دیارجنوب جلسه ستاد سازمان دهی امور جوانان شهرستان دشتستان با موضوع آسیب های اجتماعی و رویکرد طلاق در شهرستان ١١ اسفندماه ساعت ١٢:٣٠ در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

جواد لقمان زاده ضمن خوش آمد گویی به مدیران و بخشداران گفت: مهم ترین ظرفیت امید بخش کشور جوانان هستند.
لقمان زاده با اشاره به سامان دهی جوانان افزود: کلید توسعه همه جانبه کشور جوانان می باشند و قطعا باید برای توسعه پایدار برنامه ریزی لازم صورت گیرد.
سرپرست فرمانداری دشتستان در ادامه خاطرنشان کرد: کشور ما در مسیر پیشرفت و ترقی است و از ظرفیت جوانان باید استفاده شود و راهی به جز میدان دادن به جوانان نیست.
در این جلسه جواد لقمان زاده با اشاره به انتقاد پذیر بودن مسئولان اضافه کرد: این دولت انتقاد پذیر بوده و باید تخصصی تر و کمیته سازمان دهی در تمامی بخش ها تشکیل شود که در پایان فروردین ماه به فرمانداری اعلام کنند.
دکتر لقمان زاده در ادامه با بیان عواملی همچون : عدم اشتغال، اعتیاد، فضای مجازی، نداشتن شناخت کافی پیش از ازدواج  مهم ترین عوامل طلاق در جامعه دانست و خواستار برگزاری کلاس ها و کارگاه آموزشی با موضوعات فضای مجازی، ارتباط اجتماعی، مشاوره قبل از ازدواج شد.
در ادامه علی محمد کمارج حاجی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دشتستان با توجه به اهمیت موضوع آسیب های اجتماعی گفت: کلیه بخشداران، دهیاران، شوراها و بخش های دوردست همکاری لازم را داشته باشند که بتوانیم برنامه خوب و اثر بخش برای کم رنگ کردن این مشکلات صورت گیرد.
علی محمد کمارج حاجی اقدامات اداره ورزش و جوانان در جهت پیشگیری از طلاق اینگونه بیان کرد: برگزاری هشت کارگاه پیش از ازدواج ویژه مجردین در شهر و روستاها، چهار کارگاه برای دوران نامزدی، پنج کارگاه بعد از ازدواج ویژه متاهلین ک با موضوعات: اهداف کلی ازدواج، جایگاه ازدواج، مهارت های حل مسئله و مدیریت مسائل اقتصادی، سلامت و تناسب شخصیتی، تعادل بین استقلال و وابستگی و دیگر موضوعات از این قبیل برگزار گردید.
کمارج حاجی در ادامه افزود: با در نظرگرفتن شرایط مادی، کم رنگ شدن مسائل دینی موضوعی است که باید بیشتر رسیدگی شود.
وی در پایان اقدامات اخیر اداره ورزش و جوانان را برگزاری جشن ازدواج آسان، تربیت مربیان ازدواج در قالب اعزام به تهران جهت شرکت در دوره تربیت، بکار گیری مربیان ازدواج از بین کارشناسان ارشد و روانشناسی عمومی و بالینی در شهر برازجان، تربیت اساتید شهرستانی جهت بی نیازی از اساتید استانی و کشوری دانست.

javanan bakhshdar 1javanan bakhshdar 1javanan bakhshdar 1javanan bakhshdar 1javanan bakhshdar 1javanan bakhshdar 1

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group