چهارشنبه 29 اسفند 1397 | Wednesday 20 March 2019

معلم جوان فداکار ۳۰ ساله که در پی آتش سوزی دچار خفگی شده بود، با تلاش تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت «آبپخش» نجات یافت.

دکتر ماریا خویشدوست در خصوص این حادثه در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان دشتستان اظهار کرد: در پی آتش سوزی که در مدرسه شهید عبدالرسول امیری مدرسه ابتدایی پسرانه این شهر به وقوع پیوست، معلم فداکار ۳۰ ساله این مدرسه که در زمان آتش سوزی در آزمایشگاه حضور داشت، به علت دود غلیظ ناشی از آتش سوزی مواد شیمیایی دچار حالت خفگی و به کما می رود.

وی در ادامه با اشاهر به انتقال بیمار به مرکز خدمات جامع سلامت شهر «آبپخش»، پس از معاینه کلینیکی بیمار، عملیات احیاء قلبی و ریوی آغاز می‌شود و با گذاشتن ماسک اکسیژن و باز کردن راه‌های هوایی، پس از ۲۰ دقیقه نبض و تنفس بیمار که دچار توقف شده بود؛ به حالت طبیعی بر می‌گردد.

خویشدوست افزود: بر آمادگی اورژانس بیمارستان شهید گنجی برازجان گرفته شد، به محض اعزام بیمار توسط آمبولانس مرکز، این بیمار در بخش مراقبت های ویژه بیماران مغزی بستری و مراقبتهای تخصصی توسط پزشک متخصص مغز و اعصاب انجام شد و با تثبیت ضربان قلب، تنفس و سطح هوشیاری بیمار، حال بیمار رضایت بخش شد.

این پنجمین عملیات احیاء قلبی و ریوی است که در سال جاری توسط تیم سلامت و درمانی در مرکز خدمات جامع سلامت «آبپخش» انجام گرفته است.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group