چهارشنبه 29 اسفند 1397 | Wednesday 20 March 2019

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از پایان طرح مطالعاتی اکتشاف بیتومین، فسفات و بوکسید در معادن استان بوشهر خبرداد و گفت: این معادن با همکاری شرکت ایمیدرو در محدوده دشتی فعال می‌شود.

به گزارش دیارجنوب به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سید حسین حسینی محمدی ظهر امروز در همایش تجلیل از صنعت‌گران و معدن‌کاران استان بوشهر با تاکید بر توجه به مشکلات صنایع و تولیدکنندگان اظهار داشت: بخش صنعت و معدن نیازمند حمایت ویژه است که در این راستا مشکلات آنان در کارگروه‌های تخصصی تشکیل بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه صنایع کوچک و متوسط نیازمند توجه ویژه است گفت: سهم صنایع کوچک و متوسط در ارزش افزوده و ایجاد اشتغال بسیار بالاست ولی نسبت به صنایع و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ تفاوتی برای آنها قائل نیستند.

حسینی محمدی از صدور پروانه بهر‌ه‌برداری واحدهای تولیدی در استان خبر داد و بیان کرد: 651 واحد صنعتی در استان دارای پروانه بهره‌برداری و نیازمند حمایت ویژه برای حل مشکلات هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به وجود 128 واحد معدنی فعال در استان خاطرنشان کرد: سال قبل از ظرفیت اسمی معادن استان 72 درصد آن استخراج شد.

وی با بیان اینکه 2 هزار و 244 کیلومترمربع طرح مطالعات اکتشافی حوزه معادن استان انجام شده تصریح کرد: بخشی از آن مربوط به بوکسید و بیتومین است که روند اجرای مطالعاتی مطلوبی دارد.

حسینی محمدی از پایان طرح مطالعاتی اکتشاف بیتومین، فسفات و بوکسید در معادن استان بوشهر خبر داد و گفت: این معادن با همکاری شرکت ایمیدرو در محدوده دشتی امسال فعال می‌شود که نقش مهمی در اشتغال و صادرات دارد.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group