چهارشنبه 15 مرداد 1399 | Wednesday 5 August 2020

شهردار برازجان از برآورده شدن مطالعه ی دیرینه شهروندان از جمله بازسازی بلوار شریعتی خبر داد.

به گزارش دیارجنوب، امروزه و در دوران توسعه‌ی صنعت خودرو، حجم بالای تردد خودروها به عنوان یکی از بزرگترین معضلات جوامع شهری شناخته می‌شود، معضلی که نه تنها آسیب های مالی ناشی از تصادفات پرشمار در خیابان های شهرهای مختلف را به دنبال داشته بلکه مشکلات ناشی از ترافیک سبب شده پیامدهای منفی فراوانی دامن گیر سلامت روح و جسم شهروندان شود.
متخصصان برای کاهش تبعات این معضل راهکارهای مختلفی را معرفی می‌کنند که از آن جمله می‌توان به ایجاد زیرساختهایی همچون توزیع متوازن امکانات تفریحی و رفاهی، اصلاح فرهنگ عمومی و ترغیب شهروندان به پیاده روی و در صورت لزوم بهره بردن از ناوگان حمل و نقل عمومی، ارتقای کیفیت ناوگان حمل و نقل درون شهری و... اشاره کرد.
به همین سبب شهرداری برازجان طی سالیان اخیر همواره تلاش نموده با استفاده‌ی بهینه از ظرفیتهای موجود به کاهش مشکلات ناشی از ترافیک شهری کمک کند.
حرکت در جهت احداث فضاهای تفریحی در نقاط مختلف شهری، ایجاد گذرهای جدید، احداث یا بهسازی پیاده‌روها و... را می‌توان بخشی از این تلاشها دانست.
در همین راستا باخبر شدیم شهرداری بنا دارد نسبت به پیاده‌رو سازی بلوار شریعتی به عنوان یکی از پروژه‌های مهم شهری شهر برازجان اقدام نماید.

شهردار برازجان در خصوص ضرورت‌های اجرای این پروژه در دستور کار شهرداری با اشاره به تلاش شهرداری در جهت توسعه‌ی زیرساختهای توسعه‌ی شهری و ارائه‌ی خدمات مطلوب به شهروندان اظهار داشت: از آنجا که این بلوار یکی از مهمترین مسیرهای شرقی-غربی شهر و از مسیرهای اصلی منتهی به بازار روز می‌باشد، وضعیت نامطلوب پیاده‌رو آن موجب بروز مشکلات عدیده‌ای در تردد عابرین پیاده گردیده و در هنگام بارندگی نیز معضلات بزرگی را بوجود آورده، حل این مشکل به عنوان یکی از مطالبات مهم و دیرینه‌ی ساکنین این منطقه و دیگر شهروندان در دستور کار مجموعه‌ی مدیریت شهری قرار گرفته است.

bazsazi bolvar shariati 1bazsazi bolvar shariati 1bazsazi bolvar shariati 1

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیارجنوب درخصوص ابعاد فنی این پروژه گفت: پیاده‌رو بلوار شریعتی به مساحت ۷۵۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ده میلیارد ریال اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: در این پروژه عملیات مختلف تخریب، خاکبرداری، زیرسازی، اجرای کفپوش بتنی، اصلاح پل‌های فلزی و بهسازی ورودی معابر به انجام خواهد رسید و امید می‌رود اجرای این طرح نقش قابل توجهی در توسعه و رونق بلوار شریعتی به عنوان یکی از معابر قدیمی و مهم شهر برازجان ایفا نماید.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر