پنجشنبه 1 فروردين 1398 | Thursday 21 March 2019

فرماندار دشتستان گفت: شهرستان دشتستان ظرفیتهای خوبی در زمینه هنر دارد که باید برنامه ریزی می توان از این ظرفیتها بخوبی استفاده شود.


به گزارش دیارجنوب با حضور فرماندار و معاون سیاسی فرمانداری و رییس اداره ارشاد و فرهنگ اسالامی دشتستان مشکلات انجمن سینمای جوان شهر برازجان با حضور اعضاء و هنرمندان بررسی شد.

فرماندار دشتستان ضمن تشکر از فعالیتهای انجمن سینمای برازجان و دعوت آنها اظهارداشت: شهرستان دشتستان ظرفیتهای خوبی در زمینه هنر دارد که باید برنامه ریزی می توان از این ظرفیتها بخوبی استفاده شود.

وی اضافه کرد: با وجود آقای اقدسی اقدامات خوبی در انجمن با همکاری پرسنل خود انجام داده است.

ارسلان زارع در ادامه بیان داشت: استفاده از ظرفیت جوانان با حمایتهای دولت و بکارگرفتن تجربیات اساتید و پیشکسوت یکی از بهترین راههای برنامه ریزی برای قشر هنرمندان است.

وی گفت: در بسیاری از کشورهای دنیا هنر و ورزش جدای از ساختار حاکمیت و دولت برپایه مردم و پشتیبانی بخش خصوصی شکل گرفته است.

وی تاکید کرد: این کار باعث پیشرفت و همچنین ظرفیت اشتغالزایی و بهره وری اقتصادی را بدنبال خواد داشت.

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی دشتستان ضمن تشکر از حضور فرماندار شهرستان گفت: از مان حضورم در اداره فرهنگ شهرستان همواره فرمانداری تعامل و همکاری خوبی با ما داشته است.

وی اضافه کرد: شهر برازجان بعد از بوشهر دومین شهر دارای سینمای استان است که البته با زحمات آقای سلیمی فرد این مهم محقق شد.

وی تاکید کرد: متاسفانه با وجود داشتن سینما در شهر برازجان ولی مردم از وجود آن باخبرنیستند که می طلبد تبلیغات محیطی فراوانی داشته باشیم.

زندویان در خصوص فعالیت انجمن سینمای برازجان گفت: این انجمن از جمله انجمن های معروف کشور است که سابقه طولانی دارد و آقایان اقدسی و سلیمی از افراد پایه گذار ان بوده اند.

وی تصریح کرد: خیلی از هنرمندان بدلیل نبود امکانات به شهر بوشهر میروند و خوشبختانه به جاهای خوبی هم میرسند ولی متاسفانه بعد از مدتی سراغ شهر خود را نمیگیرند چون امکانات برای فعالیت آنها وجود ندارد.

وی در ادامه گفت: از فرماندار دشتستان انتظار داریم تا در سال اینده اعتبار خاصی برای حل مشکلات این انجمن تخصیص دهد و گالری دو منظوره را برای انجمن احداث کند.

عبدالصاحب اقدسی ضمن تشکر از فرماندار و همراهان و رییس اداره ارشاد شهرستان گفت: برازجان میتواند قطب تصویربرداری جنوب کشور شود ولی امکانات نداریم.

وی اضافه کرد: در دورانهای قبل همیشه جرء اولینها بوده ایم ولی هم اکنون عقب افتاده ایم.

اقدسی در ادامه گفت: به همت و تلاش همکارانمان در انجمن توانستیم سینما را پویاتر از قبل کنیم که تا مرز سلب امتیار هم پیش رفته بود.

در پایان این نشست فرماندار بهمراه هیئت همراه و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از سینما و مجموعه مدیریتی آن بازدید بعمل آوردند.

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group