جمعه 3 اسفند 1397 | Friday 22 February 2019

روز یکشنبه 8 بهمن ماه 96 در روستای کره بند، مراسم اهدای جوایز به دانش آموزان برگزیده در مسابقه نقاشی و مقاله نویسی برگزار شد. این مسابقه توسط انجمن حیات سبز لیان و دفتر تالابهای اداره کل برگزار شده بود.

به گزارش دیارجنوب به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، حسین دلشب؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست درباره این مراسم اظهار داشت: توجه به هنر و ادبیات در فعالیتهایی که در نهایت به حفاظت از محیط زیست بیانجامد، باید به طور دائمی مورد توجه قرار گیرد و توسط بخصوص سمن ها مورد استفاده قرار گیرد؛ ازهمین رو برگزاری مسابقات نقاشی و مقاله نویسی با موضوعات زیست محیطی می تواند در ترویج و گسترش مفاهیم زیست محیطی بسیار تاثیرگذار واقع شود.

رضا پرتوی سنگی؛ مدیرعامل انجمن حیات سبز لیان و مجری طرح مطالعه و طراحی سیستم معیشتی سازگار و پایدار با محیط زیست تالاب حله برای جوامع محلی نیز در حاشیه این مراسم عنوان داشت: فراخوانی برای ارائه نقاشی و مقاله نویسی از تالاب حله به مدارس دبستان روستای کره بند دادیم که تعداد 30 اثر به دبیرخانه جشنواره رسید. امروز در مراسمی که هم بزرگداشت روز جهانی تالابها بود و هم مراسم اهدای جوایز به برگزیدگان این مسابقه که از بین دانش آموزان به تعداد 15نفر اهدا گردید.

پرتوی سنگی افزود: ما در اجرای طرح مذکور که با حمایت دفتر عمران سازمان ملل و صندوق جهانی محیط زیست و سازمان حفاظت محیط زیست ایران می باشد و زیرنظر اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر درحال اجرا می شود، برنامه های آموزشی گسترده ای را مدنظر داریم و برخی از آنها را نیز اجرا نموده ایم. استفاده از مسابقات نقاشی و مقاله نویسی جهت گسترش مفاهیم مرتبط با حفظ تالابها، یکی از برنامه های اصلی ما در اجرای این طرح می باشد.

در پایان نیز با حضور دانش آموزان و مسولان محیط زیست استان بوشهر و محیط بانی حله و مدیران مدارس، به دانش آموزان هدایایی داده شد.

hele 1hele 1hele 1hele 1hele 1

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group