چهارشنبه 15 مرداد 1399 | Wednesday 5 August 2020

زن جوان بارداری که برای زایمان پنجم خود در بیمارستان زینبیه (س) شهر خورموج حاضر شده بود درگذشت.

به گزارش دیارجنوب، زن جوان بارداری که برای زایمان پنجم خود در بیمارستان زینبیه(س) شهر خورموج حاضر شده بود در گذشت.

این زن ۳۵ ساله روز جمعه به بیمارستان مراجعه کرده و بستری می‌شود و به دلیل پارگی کیسه آب تحت اقدامات درمانی قرار می‌گیرد اما در روز شنبه با بروز تنگی نفس حال وی رو به وخامت رفته و در نهایت جان می‌سپارد.
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در پی این حادثه اطلاعیه‌ای را منتشر کرد. در این اطلاعیه آمده است: ضمن عرض تأسف و تألم از درگذشت غیرمنتظره مادر باردار در بیمارستان زینبیه(س) خورموج به استحضار عموم مردم و اصحاب رسانه می‌رساند، تیم نظارت بر درمان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به محض اطلاع از وقوع این رویداد تلخ به بیمارستان خورموج اعزام و به بررسی علت حادثه پرداختند.
بر اساس گزارش اولیه تیم نظارت، متوفی بانویی ۳۵ ساله بود که شکم پنجم و ماه آخر بارداری خود را سپری می‌کرده است. در ساعت ۲۲:۵۰ روز جمعه سوم آبان ماه، با شکایت از آبریزش کیسه آب از دو روز قبل‌تر، به زایشگاه بیمارستان زینبیه(س) خورموج مراجعه و بستری می‌شود.

bimarestane khormooj
بر اساس پرسشنامه موجود در پرونده بیمار مبنی بر عدم حساسیت دارویی، به دلیل گذشت بیش از ۱۸ ساعت از پارگی کیسه آب، طبق پروتکل‌های درمانی وزارت بهداشت و درمان و به منظور پیشگیری از بروز عفونت در ساعت ۲۳:۱۰ آمپول آمپی سیلین برای وی تزریق می‌گردد.
همه شرایط درمانی روند طبیعی خود را طی می‌کرده است و از آنجا که در بیمارستان زینبیه خورموج امکانات حضور همراه بیمار در اتاق‌های مجزای درد، زایمان و بازیابی LDR فراهم است، یکی از بستگان متوفی نیز در کنار وی حضور داشته‌اند.
این مادر باردار، در ساعت ۲:۳۵ روز شنبه چهارم آبان و به طور ناگهانی بدحال و دچار تنگی نفس شده و با توجه به وخامت حال وی عملیات احیا قلبی و ریوی برای نجات جان این مادر و نوزاد آغاز می‌شود.
پس از بازگشت به زندگی در سه نوبت احیای قلبی و ریوی و علی رغم حضور و تلاش متخصصین زنان، بیهوشی، قلب و داخلی متاسفانه همه تلاش‌ها برای نجات جان مادر و نوزاد با فوت مادر بی‌نتیجه می‌ماند.
بر همین اساس مقرر شد پرونده متوفی صورت برداری و مراحل قانونی بررسی پیکر وی توسط پزشکی قانونی صورت گیرد.
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن عرض تسلیت مجدد با پیگیری جدی، این پرونده را برای بررسی‌های تخصصی به سازمان‌های انتظامی از جمله نظام پزشکی ارجاع خواهد داد./فارس

دیدگاه‌ها  

#1 بوشهر 1398-08-05 14:31
آتیش بگیرد علوم پزشکی و مسئولین بی عرضه

دیارجنوب: درج این نظر بمعنای تایید آن نمی باشد.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر