يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 | Sunday 19 May 2019

رئیس هیات مدیره شرکت تجارت پایدار ایرانیان از آغاز به کار نمایندگی مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران نمایندگی استان بوشهر خبر داد.

به گزارش دیارجنوب به نقل از روابط عمومی شرکت فنی و مهندسی تجارت پایدار ایرانیان روح اله غلامی گفت: این نمایندگی به منظور کمک به تحقیق و پیشرفت امور بازرگانی و صنایع کشور و ایجاد امکانات علمی جهت شماره گذاری تولیدات صنعتی ،توسط مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی (تابع وزارت صنعت، معدن و تجارت) تأسیس گردیده است.
وی به مزایای حاصل از پیوستن به نظام ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران اشاره و اظهار کرد: با توجه به منافع سازمان های عرضه کننده و خریدار کالا ، عرضه کنندگان می توانند با عضویت در ایران کد، محصولاتشان را در یک نمایشگاه مجازی دائمی ( سایت اطلاع رسانی ملی کالا) معرفی کنند که در ثبت رسمی آن در سطح ملی در این سامانه جامع بسیار حائز اهمیت است.

shomaregozari kala 1

غلامی همچنین اظهار داشت: نظام ایران‌کد برای هر کالایی که در سطح کشور عرضه می‌شود بر اساس اطلاعات اظهاری عرضه‌کننده آن کالا یک کد ملّی شانزده رقمی صادر کرده و شناسنامه آن کالا را در قالب کاتالوگ الکترونیکی منتشر می‌کند. در اين نظام با استفاده از رويه‌ها، استانداردها و به ويژه ابزار خبره طبقه‌بندي و كدگذاري كالاها و خدمات، زبان مشترك و مفاهيم همساني در سطح ملي ايجاد شده و كليه اطلاعات اعتباري كالاها و خدمات از قبيل مراجع عرضه‌كننده، مشخصات فني، استانداردهاي ملي و بين‌المللي و ... ثبت، ذخيره، ساماندهي و منتشر مي‌گردد.

shomaregozari kala 1

وی با اشاره به اهمیت موضوع سامانه کد گذاری کالا و خدمات تصریح کرد: متقاضیان جهت دریافت مشاوره می توانند با مراجعه به دفتر این شرکت واقع در برازجان، خیابان فردوسی، مجتمع آرشا واحد 7 و یا با شماره گیری شماره 34247217 جهت ثبت نام در این سامانه (http://www.irancode.ir) اقدامات لازم را انجام دهند.

shomaregozari kala 1

دیدگاه‌ها

#1 پریزاد 1397-09-30 11:47
سلام با آرزوی موفقیت برای جوانان خلاق و نخبه دیارمان استان تمدن خیز بوشهر

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group