سه شنبه 8 مهر 1399 | Tuesday 29 September 2020

مراسم افتتاح همراه سرای بیمار مرکز آموزشی درمانی خلیج فارس در بوشهر با حضور دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور، معاونین و با حضور نماینده ولی فقیه حضرت آیت اله صفایی بوشهری برگزار شد.

به گزارش دیارجنوب، دبیرکل مجمع سلامت کشور در این مراسم اظهار داشت: توسط مجمع خیرین تا سال 96 ، 1006 میلیارد تومان کمک هایی صورت گرفته است و در سال 97 علی رغم مشکلات اقتصادی که وجود داشت و همه مردم درگیر بودند باز با این شرایط، 1100 میلیارد تومان توسط خیرین انجام گرفت و این نشان دهنده اهمیت این موضوع در حوزه امور خیر می باشد.
حسینعلی شهریاری اضافه کرد: ما در مجمع خیرین و هم مجامع خیرین در استان ها خدمت گذار خیرین هستیم و همینطور کسانی که در دانشگاه علوم پزشکی هستند کمک کار خیرین و تسهیل کننده خیرین هستند و ما باید خیرین را تشویق کنیم.

وی بیان کرد: ما آمده ایم که تسهیل گر باشیم و مشارکت زنان را راه اندازی کردیم بدلیل اینکه وقت بیشتر، با مسئولیت پذیری بالاتر و دقت عمل بیشتر و احتمال خطای کمتری با کارایی بانوان مواجه هستیم.

حسینعلی شهریاری در ادامه بیان داشت: در طی دو سال اخیر ما با مشکلاتی مواجه شدیم که در طرح مجمع سلامت، دولت نیز بایستی به ما یاری رسانند.

شهریاری اضافه کرد: طرح تحول سلامت در دولت حسن روحانی ملموس بود، چون اهمیت و چشم گیری بیشتری را به دنبال داشت و هنوز تا پایان این دولت ما انتظار و نیاز به توجه بیشتری را داریم و نیاز بیشتری دارد که به این موضوع پرداخته شود.

آیت اله صفایی بوشهری اظهار داشت: استان بوشهر در سطح جغرافیای ملی دارای اهمیت بسیار بالایی است چرا که 95 درصد نفت ایران ، 64 درصد گاز کشور، از استان بوشهر تامین می شود و دارای 707 کیلومتر مربع مرز زمینی، 906 کیلومتر مرز آبی، دارای 3 نیروگاه فعال، پتروشیمی، در بحث کشاورزی دارای تخیلات فراوان، تجارت فوق العاده وتاریخ پر شکوه این استان همه از موارد حائز اهمیتی است که در کشور دارا می باشد.
وی اضافه کرد: از دید فرهنگسراها ونگاه ها، به استان ما باید نگاه ملی صورت بگیرد.
صفایی بوشهری عنوان کرد: استان بوشهر به عنوان الگوی توسعه دانش بنیان کشور معرفی شده است که در این زمینه دانشگاه ها، شخصیت ها و اساتید مطرحی در این راستا فعالیت دارند.
وی بیان داشت: در بحث توسعه بیمارستانی، درمانگاهی، سخت افزاری بایستی تجهیزات مدرن را دارا باشیم که این امر باید مورد تایید و بررسی قرار بگیرد و ما تا استاندارد و تخت بیمارستانی مناسب هنوز فاصله داریم.

صفایی بوشهری مطرح کرد: در استان بوشهر باید پتانسیل های کشوری و بین المللی انجام شود چرا که مردم بوشهر شایستگی و لیاقت این رتبه را دارند و مسئولین در نظر داشته باشند که هیچ بیمارستانی ساخته نشود مگر با در نظر گرفتن همراه سرایی برای بیماران و خیرین نیز باید در این امر خود را متعهد بدانند.

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت بوشهر اظهار داشت: پروژه همراه سرای بیمار به نام مرحوم حاج ابراهیم نباتخور که بانی اصلی این کار بزرگ بوده صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: این پروژه در سال 1394 با حضور آیه اله صفایی بوشهری، عملیات اجرایی آن شروع شده که زیر بنا و مساحت آن 1880 متر مربع با 26 اتاق و هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد تومان انجام گرفته که بیش از 1 میلیارد تومان آن از کمک های خیرین است که در این زمینه استفاده شده است.

عباس تبرکی اضافه کرد: هیات امنای این مجموعه به همراه سرپاس از افتتاح و بهره برداری به عهده اینجانب است که مدیر اجرایی بیمارستان خلیج فارس و بازمانده مرحوم نباتخور می باشد.
وی در این خصوص از جمله خیرین دیگر نیز یاد کرد و بیان داشت: این امر با همکاری خانواده احمد نامجو و خانواده احمدی که از خیرین هستند انجام گرفته است.

رئیس بیمارستان شهدای خلیج فارس بیان داشت: در شهرستان دیلم نیز خانه بهداشت، مرکز آمبولانس و تاسیس بیمارستان که توسط خیرین انجام گرفته، تجهیزات آن مبلغ 1 میلیارد و 260 میلیون تومان بوده که توسط خیرین پرداخت و کمک شده است.

سعید کشمیری اضافه کرد: مبلغ فرانشیز که بیمارستان از بیمار در سطح شهری دریافت می کند 6 درصد و در سطح روستایی 4 درصد می باشد.
وی در این خصوص بیان کرد: در بیمارستان قلب روزانه 2جراحی قلب و 16 عمل آنژیوگرافی انجام می دهیم و در ازای هر عمل جراحی مبلغ فرانشیز دریافتی از بیمار 1 میلیون تومان و مابقی را بیمه پرداخت می کند.

کشمیری بیان داشت: در تمام استان در طی 5 تا 10 سال اخیر تا به حال 150 پروژه را بازسازی کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: شخصی که مجمع خیرین در سطح کشور را بنا گذاشت، مرحوم نیری بودند.

فرزند مرحوم نباتخور از خیرین در این امر مهم، بیان داشت: در این پروژه که بالغ بر 4 میلیارد تومان هزینه صرف ساخت آن شده، 1 میلیارد آن توسط خیرین مجمع سلامت انجام گرفته و مابقی نیز توسط دو نفر از خیرین دیگر ئاست.
وی اضافه کرد: 200 میلیون تومان توسط فرمانداری و استانداری و مبلغ 2 میلیارد و 800 میلیون تومان آن توسط مرحوم نباتخور و بانی اصلی این پروژه پرداخت شده است.


گفتنی است در پایان به خیرین و خانواده هایشان هدایا و لوح تقدیر اهدا گردید.

eftetah hamrahsaray 1 eftetah hamrahsaray 1 eftetah hamrahsaray 1 eftetah hamrahsaray 1 eftetah hamrahsaray 1 eftetah hamrahsaray 1 eftetah hamrahsaray 1 eftetah hamrahsaray 1 eftetah hamrahsaray 1 eftetah hamrahsaray 1 eftetah hamrahsaray 1 eftetah hamrahsaray 1 eftetah hamrahsaray 1 eftetah hamrahsaray 1 eftetah hamrahsaray 1 eftetah hamrahsaray 1 eftetah hamrahsaray 1 eftetah hamrahsaray 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group