چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 | Wednesday 24 April 2019

پس از کمکش‌های فراوانی که بر سر انتخاب شهردار بوشهر ایجاد شده بالاخره در یک فضای زیگزاکی نصف به علاوه یک اعضاء شورای اسلامی بوشهر ، مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر را شهردار مرکز استان کردند.

به گزارش دیارجنوب به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، پس از کمکش‌های فراوانی که بر سر انتخاب شهردار بوشهر ایجاد شده بالاخره در یک فضای زیگزاکی نصف به علاوه یک اعضاء شورای اسلامی بوشهر اقدام به انتخاب گزینه‌ای جدید برای شهرداری بندر بوشهر کردند.

بر اساس این گزارش، بعد از ظهر امروز شورای اسلامی شهر بوشهر در حالی وارد یک جلسه غیرعلنی برای انتخاب شهردار شدند که تک گزینه برای کامدیداتوری شهرداری بندر بوشهر، یونس خسروانی مدیرکل کنونی سازمان تامین اجتماعی بوده است.

پیش از این قرار بود که دو تن از اعضاء شورای شهر بوشهر نیز به عنوان کاندیدا، خود را برای رسیدن به سمت شهرداری بندر بوشهر مورد محک همکارانشان قرار دهند که به دلیل این که نتوانستند بیشترین میزان آراء را در رایزنی‌های پیش از نشست غیرعلنی اعضاء، بدست آورند از تصمسم خود منصرف شدند.

در نهایت با حضور 6 تن از اعضاء شورای شهر بوشهر، نشست غیرعلنی برای انتخاب شهردار مرکز استان رسمیت یافت که در نهایت با رای ممتنع طاهره شمشیری دیگر اعضاء حاضر در جلسه از جمله ابوذر دهدار، روح الله نصرتی، پویا دولابی، ندا عبدالله‌زاده و اکبر توسلی رای مثبت بر انتخاب خسروانی به عنوان شهردار بوشهر ارائه دادند.

عبدالخالق برزگرزاده، مهرزاد آسایش و کیوان هاشم‌زاده نیز در زمان رای‌گیری غایب بودند و زمانی وارد صحن شورا شدند که انتخاب شهردار مرکز استان به پایان رسیده بود.

اگر در مراحل مختلف تایید احراز صلاحیت خسروانی مشکلی پیش نیاید، وی می‌تواند با حکم وزیر کشور به عنوان شهردار مرکز استان بوشهر آغاز کار کند.

در نشست غیرعلنی شورای شهر بوشهر، پنج تن از اعضاء شورای شهر موافقت کردند که تا صدور حکم شهردار جدید بندر بوشهر، فردین خورشیدیان به عنوان سرپرست جدید شهرداری جایگزین عبدالامیر قاسمی شود که از 21 آبان ماه سال گذشته به عنوان سرپرست شهرداری آغاز به کار کرده بود.

به گزارش فارس، در ششم اسفندماه سال گذشته، 6 تن از اعضاء شورای اسلامی شهر بوشهر در یک جلسه رسمی، اقدام به انتخاب نبی‌اله دهقانی به عنوان شهردار بوشهر کرده بودند که صلاحیت وی توسط مجموعه‌های مرتبط در وزارت کشور احراز نشد و با وجود پافشاری اعضاء شورای شهر بوشهر بر این فرد، هیات مرکزی حل اختلاف شوراها نیز رای بر عدم احراز صلاحیت وی کرد.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group