سه شنبه 6 اسفند 1398 | Tuesday 25 February 2020

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: مدیران شاغل در مناطق حوزه انرژی باید از ظرفیت و پتانسیل‌های اجتماعی محلی نهایت استفاده را کنند.

به گزارش دیارجنوب، مهرداد ستوده صبح یکشنبه در نشست با مدیر طرح‌های مناطق نفت‌خیز وزارت نفت اظهار داشت: با توجه به نقش مهم و غیرقابل‌انکار صنعت نفت در شرایط حساس کنونی حمایت همه‌جانبه از این صنعت الزامی است.
وی تصریح کرد: مدیران شاغل در مناطق حوزه انرژی باید از ظرفیت و پتانسیل‌های اجتماعی محلی نهایت استفاده را کنند و به صورت مستمر و شفاف فعالیت‌های خود را در زمینه‌های مختلف به آگاهی مردم برسانند.
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: با این روش هم حق وزارت نفت در قضاوت‌های مردم نادیده گرفته نمی‌شود و هم اینکه مردم راحت‌تر می‌توانند حقوق قانونی خود در سهم اشتغال و پیشبرد پروژه‌ها در وزارت نفت را مطالبه و پیگیری کنند.
ستوده بیان کرد: با توجه به آثار و تبعات تحریم‌های تحمیلی و محدودیت‌های ایجادشده برای کل کشور ازجمله صنعت نفت و ضرورت ایفای نقش کلیدی از سوی وزارت نفت در همراهی با مدیریت عالی کشور، همراهی تمام ذینفعان و جوامع پیرامونی به منظور عبور موفق و سربلند از تنگناهای موجود، بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود و شایسته است این صنعت موردحمایت همگان قرار گیرد.
توجه به مسئولیت‌های اجتماعی
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر تصریح کرد: اکنون زمان آن است که تمام ذی‌نفعان وزارت نفت، دیگر مجموعه‌ها و سازمان‌ها با درک مناسب از شرایط کنونی یاریگر این صنعت کلیدی و پیشران اقتصادی کشور باشند و با تلاش و ایثار این آزمون سخت را نیز سپری و برگ زرین دیگری در تاریخ سراسر حماسه، ایثار و افتخار این آب و خاک به ثبت رسانند.
وی افزود: محقق نشدن کامل تعهدات مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت در محیط پیرامونی صنعت یادشده در این استان انباشت سال‌های گذشته است و مربوط به سال‌های اخیر نیست.
ستوده اضافه کرد: صنعت نفت علاوه بر اینکه منبع عمده تأمین انرژی در دنیای امروز است نقش مهمی در محقق شدن هدف‌های ستاد اقتصاد مقاومتی مورد تأکید رهبر معظم انقلاب دارد و از ابتدای فعالیت خود نقش مهم و کلیدی در اقتصاد ایران داشته است.
کم‌کاری پذیرفتنی نیست
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر ادامه داد: در شرایط حساس کنونی، وزارت نفت در خدمت تحکیم امنیت ملی، توسعه همه‌جانبه کشور، پیشبرد هدف‌های سیاست خارجی و حتی محرومیت‌زدایی قرار دارد.
ستوده از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان که محل تأمین اعتبار پروژه‌های آن‌ها از محل وزارت نفت است خواست صورت وضعیت و گزارش پیشرفت پروژه‌های خود را به مجموعه نفت تحویل دهند و خاطرنشان کرد: در این راستا ضروری است جلسه‌های کنترل پروژه‌های اجرایی از محل اعتبارات وزارت نفت به‌موقع و مستمر تشکیل شود و هرگونه کم‌کاری در این شرایط ویژه اقتصادی از هیچ مدیری پذیرفته‌شده نیست./مهر

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group