چهارشنبه 29 اسفند 1397 | Wednesday 20 March 2019

مختار پزشک عضو سابق شورای اسلامی شهر خورموج با انتشار مطلبی در فضای مجازی ضمن قدردانی از اقدامات و عملکردهای ستودنی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر در خدمت رسانی به مناطق ، علی الخصوص روستاهای محروم استان، 2 پیشنهاد را مطرح کرد.

به گزارش دیارجنوب متن این پیام بشرح زیر است:

بسمه تعالی

محضر مبارك مديركل محترم بنياد مسكن استان بوشهر
با ادب واحترام
          همانطور كه مستحضريد در زمینه ی فعالیت‌های عمرانی وآباداني روستاها گام هاي مؤثري برداشته ايد وهر روز شاهد انعكاس آن در فضاي مجازي هستيد كه بسی جاي اميدواري است ؛ من به شخصه تا قبل از دولت تدبير واميد بنياد مسكن را بیشتر در توليد بلوك وسنگ جدول وفروش آن مي شناختم ، و چه بسا غیراز این موارد ، نه مردم ونه بنده در جريان اهداف مترقی آن نهاد مردمی و انقلابی نبودیم.

الحمدلله به بركت دولت تدبير واميد و تزريق اعتبارات ویژه و چشمگیر به آن اداره ،هر روزه شاهد گسترش طرح های عمراني روستاها هستيم ؛ که البته از زمان مديريت حضرتعالي بيشتر و بيشتر نمايان مي باشد.

ضمن سپاس از تلاشهای خستگی ناپذیر مدیران وکارکنان خدوم آن مجموعه ، برخود لازم دیدم مواردي را جهت يادآوري حضورتان عرض نمایم ؛مطالعه وپژوهش درباره ی ساختار و جامعه شناسی روستاها یک اصل ضروری است که متاسفانه از آن اجتناب می شود در جوامع پیشرفته توجه به بافت سنتی و ساختار آن اصل و اساس توسعه می باشد که هرگونه نوسازی و ترمیم وتوسعه بر اساس سنت ها وفرهنگ ها و تاریخ و هویت فرهنگی وتاریخی و اجتماعی آن روستاست که دراین بین معمولا بهترین کارشناسان ساکنین و خصوصا پیران آنجاست ؛ متاسفانه امروزه شاهد این نقصان بزرگ که نابودی قالب ها وبافت زیبای سنتی در روستاهای مان هستیم.

مورد دوم درخصوص *طرح آسفالت که از ابتدا نمی بایست در روستاها صورت می گرفت که با برنامه های شهري يكي باشد به جای آن از *سنگ فرش ياسيمان استفاده شود ؛ همچنین نمای ساختمان نیز به شکل سنتی و به دور از هرگونه سرامیک و سنگ نما باشد تا علاوه بر تفاوت نسبت ساخت وساز شهری جذابیت و سادگی روستایی آن حفظ و لحاظ گردد.
لذا از حضرت عالی وكارشناسان استان كه در حهت حفظ آثار قديمي وبافت روستاها اهتمام می ورزند انتظار می رود نسبت به این مهم که حفظ ساختار سنتی روستاست اقدام عاجل وخردمندانه را مبذول فرمایید.


با سپاس مجدد

مختار پزشک

عضو سابق شورای اسلامی شهر خورموج

/

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group