چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 | Wednesday 24 April 2019

رییس اداره محیط زیست شهرستان دشتستان گفت: فرهنگ سازی استفاده از کیسه های پارچه ای بجای پلاستیک نیازمند همیاری مردم و همکاری دستگاه های اجرایی است.

به گزارش دیارجنوب، صادق پورسالم اظهارداشت: استفاده از کیسه های پلاستیکی در هنگام خرید نان معایب و اثرات سوء زیست محیطی و بهداشتی برجا می گذارد.
وی اضافه کرد: دیر تجزیه شدن و بازیافت آن و بروز انواع بیماری ها، سرطان‌ها و امراض گوارشی از عمده معایب و زیان های استفاده از پلاستیک در زمان خرید و نگهداری نان است.
رییس اداره محیط زیست شهرستان دشتستان در خصوص برگزاری جلسات متعدد با گروه های اجتماعی گفت: جلسات متعددی با سمن ها و ادارات مرتبط از جمله شهرداری،شورا،آموزش و پرورش واتاق اصناف برگزار شده و کارهای مقدماتی فرهنگ سازی در حال اجراست.
وی تاکیدکرد: فرهنگ سازی استفاده از کیسه های پارچه ای بجای پلاستیک نیازمند همیاری مردم و همکاری دستگاه های اجرایی است.
وی تصریح کرد: بدنبال طرح کیسه ای هستیم که ماندگاری زیادی داشته و قیمت آن مناسب باشد.
صادق پورسالم ضمن توجیه ساختن رسانه ها در امر فرهنگ سازی و کمک به آگاه سازی مردم ابرازداشت: نتیجه فرهنگ سازی به مردم متعاقبا" تاریخ حذف پلاستیک در نانواییها و به طبع واحدهای صنفی در شهرستان را تعیین خواهد کرد.
محمد زنده باد یکی از نانواییهای شهر برازجان در گفت گو با خبرنگار دیارجنوب گفت:در شهرستان دشتستان بیش از 200 نانوایی وجود دارد که طبق محاسبات میانگین مصرف سالانه دشتستانیها از پلاستیک درب نانواییها حدودا یک میلیارد و 800 میلیون تومان است.
وی گفت: فراخوان طرح کیسه پلاستیکی با همکاری شهرداری و شورا زده شده و جوایز خوبی در نظر گرفته شده است.
یادآور میشود که حذف پلاستیک در برخی استانهای کشور آغاز شده و چندی پیش رییس اداره صنعت معدن وتجارت شهرستان گناوه از اجرایی شدن حذف پلاستیک در این شهرستان خبر داده بود.

دیدگاه‌ها

#4 امیر.ف 1397-03-13 10:45
باید خیلی وقت پیش انجام میشد ولی الانم سریع انجام بشه خوبه
#3 برازجونی 1397-03-13 09:47
درود مهندس پورسالم گرامی
#2 رضا 1397-03-13 09:18
خدا کنه زودی اجرایی بشه ولی تو برازجون یچیزی تا بخواد فرهنگ سازی بشه طول میگشه
#1 علی 1397-03-13 08:38
طرح جالبیه تا کی اجرا بشه

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group