دوشنبه 5 اسفند 1398 | Monday 24 February 2020

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: فاصله مدارس از نظر امکانات و تجهیزات باید کاهش یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید خورشیدی ظهر چهارشنبه در آئین معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: بوشهر یکی از پیشگامان عرصه تعلیم و تربیت نوین در کشور است و از استان‌هایی است که اولین نظام‌های نوین آموزشی نوین در استان ایجاد شده است.
وی خواستار نصب نماد و المان‌های مدارس بالای ۱۰۰ سال کشور در ورودی وزارت آموزش و پرورش شد و ادامه داد: به تعداد محدودی مدارس بالای ۱۰۰ سال در کشور داریم که این اقدام می‌تواند سرمایه ارزشمندی را به کشور نشان دهد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر تصریح کرد: هیچ کشور توسعه‌یافته‌ای نداریم که نظام تعلیم و تربیت توسعه یافته نداشته باشد و ارتباط مستقیمی در این زمینه وجود دارد. اگر دنبال توسعه کشور هستیم باید زمینه توسعه آموزش و پرورش را فراهم سازیم.
وی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم نخبگان ارزشمندی داشته باشیم باید در نظام آموزش و پرورش به دنبال آنها باشیم، تصریح کرد: ویژگی منحصر به فرد آموزش و پرورش، ویژگی مبتنی بر انسان است. یادگیری فقط در سیستم آموزشی است.
خورشیدی تاکید کرد: همه باید در این راستا سهم خود را ایفا کنیم. استاندار بوشهر دغدغه بالایی نسبت به آموزش و پرورش دارد و این موضوع را در شورای آموزش و پرورش به خوبی مشاهده کرده‌اید. بیشترین دغدغه‌مندی استاندار بوشهر به شورای آموزش و پرورش نسبت به سایر شوراها است.
وی از تزریق اعتبارات مقابله با آسیب‌های اجتماعی به آموزش و پرورش خبر داد و تصریح کرد: این اقدامات با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در دستور کار قرار گرفته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با بیان اینکه مدارس از نظر امکانات با فاصله زیادی از هم هستند، خاطرشان کرد:‌ باید تلاش کنیم تا توازن را در نظام آموزش و پرورش فراهم سازیم و امکانات و فرصت‌ها به صورت صحیح توزیع شوند.
وی یکی از مدیران موفق استان بوشهر را ناصر کرمی مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان بوشهر دانست و اضافه کرد: خاطرات بسیار خوبی از دوره مدیریت ایشان داریم و امیدواریم در هر نقطه‌ای منشا خیر و برکت باشند.
در این آئین علیمراد کرمی به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر معرفی و از خدمات ناصر کرمی مدیرکل سابق و غلامحسین حسینی سرپرست این اداره‌کل تقدیر شد.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group