دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 | Monday 20 May 2019

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس با تاکید بر تامین نیروهای مورد نیاز واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر از مهارت دیدگان استان بوشهر گفت: فازهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر نیاز به ۵ هزار نفر نیروی کار نیمه ماهر و ماهر دارد.

به گزارش دیارجنوب به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سیدکمال‌الدین شهریاری در نشست با معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه استفاده از نیروهای مهارت آموخته فنی و حرفه‌ای هزینه کمتری برای آموزش برای نیروگاه اتمی دارد اظهار داشت: استفاده از نیروی‌های مهارت آموخته ماهر بومی در فازهای جدید نیروگاه اتمی بوشهر ضمن کاهش هزینه های جاری در پیشبرد اجرای طرح نیز مثمر ثمر است چون نیروی آموزش دیده بر اساس استانداردهای خود نیروگاه مهارت را فراگرفته است.

وی از اجرای نیروگاه دوم و سوم اتمی بوشهر خبر داد و بیان کرد: تامین نیروهای مورد نیاز واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر از مهارت دیدگان استان بوشهر امری مهم و ضروری است که در این راستا فازهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر نیاز به 5 هزار نفر نیروی کار نیمه ماهر و ماهر دارد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی افزود: این نیروها بر‌اساس استانداردهای نیروگاه اتمی بوشهر در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند و سازمان انرژی اتمی نیز پیمانکاران زیر مجموعه خود را ملزم به استفاده از توان جوانان بومی کند.

شهریاری تاکید کرد: تعامل نیروگاه اتمی بوشهر با مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان بیشتر شده و تمامی نیروهای که در فازهای جدید جذب می‌شوند از مهارت آموختگان فنی و حرفه ای باشد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر نیز با بیان اینکه ظرفیت‌های خوبی برای اشتغال در استان بوشهر وجود دارد اظهار داشت: نگاه آموزش‌های مهارتی، توسعه و ترویج اشتغال پایدار در جامعه است گه در این راستا دستیابی به فرصت‌های شغلی جدید با توسعه مهارت‌آموزی در جامعه امکانات پذیر می‌شود.

عبدالمجید دراهکی خواستار حمایت بیشتر نیروگاه اتمی از آموزش های فنی و حرفه ای شد و افزود: آموزش‌های مهارتی امسال در 19 حرفه آموزشی برای توانمندسازی 1300 نیروی انسانی مورد نیاز نیروگاه اتمی برگزار شده است.

وی تجهیز کارگاه های آموزشی توسط نیرگاه اتمی بوشهر را بر اساس نیاز و ظرفیت نیروگاهی خواستار شد و خاطر نشان کرد: باید نیروگاه اتمی بوشهر در هنگام جذب نیرو از مهارت آموختگان فنی و حرفه ای استفاده کند چون این مهارت آموختگان تحت نظارت خود سازمان انرژی اتمی آموزش‌های فنی و حرفه ای را فراگرفته و آماده اشتغال در فازهای نیروگاهی هستند.

دراهکی با اشاره به اینکه 90 دوره مهارتی مختص نیروگاه اتمی امسال با ظرفیت 1300 نفر برگزار شده است، اظهار کرد: آموزش‌ها با توجه به پیشرفت کاری در نیروگاه اتمی بوشهر به تربیت نیروی نیمه ماهر، ماهر و تکنیسین‌ها و مهندسان اختصاص دارد.

وی، با تاکید بر اینکه استان بوشهر این ظرفیت را در راستای اشتغال کارجویان نباید از دست بدهد،گفت: باید با توسعه آموزش‌های مهارتی با همکاری نیروگاه اتمی در بین جوانان و بالا بردن سطح مهارتی آنان زمینه اشتغال آنان را در ساخت نیروگاه جدید مهیا کنیم.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group