پنجشنبه 1 فروردين 1398 | Thursday 21 March 2019

مجموعه شهریاران سخنوران جنوب با حضور در دفتر دیارجنوب ضمن تشکر از اطلاع رسانی این پایگاه خبری به تشریح اقدامات خود پرداختند.

به گزارش دیارجنوب مدیر انجمن شهریاران جنوب ضمن تشکر از پایگاه خبری دیارجنوب در انعکاس اخبار و فعالیتها بخصوص هنرمندان گفت: کار خبرنگاری بسیار سخت و طاقت فرساست واین همت والای شما ستودنیست.
وی اضافه کرد: همواره برنامه های ما را پوشش میدهید که این نشان ازتوجه شما به جامعه هنری و انجمن سخنوران جنوب دارد.
بانو بوستانی درخصوص نمایش نامه خوانی پل نو گفت: این نمایش نامه خوانی با استقبال بسیار خوبی روبرو شد و بعد از اجرای بخاطر مروارید دومین همکاری آقای جان امیری با این انجمن بود که به مناسبت هفته دفاع مقدس اجرا شد.
وی در مورد دومین کار مجموعه شهریاران گفت: نمایشنامه خوانی به سبک طنز با همکاری علیرضا احمدی خرم دومین کار انجمن بود که مردم با سبک جدیدی از هنر نمایشنامه خوانی آشنا شدند.
مدیر انجمن شهریاران جنوب از پرورش و کشف استعدادهای فراوانی سخن گفت و بیان داشت: در کشف استعداد طیف های مختلفی از سنین متفاوتی را با استعدادهای آنها در نظر میگیریم که از استعداد آنها در تئاترهایمان استفاده میکنیم.
آقای جان امیری ضمن تشکر از پایگاه خبری دیارجنوب ابرازداشت: دومین کار من با مجموعه شهریاران جنوب را بخوبی به اجرا گذاشته شد و استقبال بسیار خوبی داشت.
وی تصریح کرد: استقبال مردم از کارهایمان سبب ارتقاء سطحی و کیفی کارمان خواهد شد.
خانم باصولی از آغاز کارهایش با نمایش خواستگاری غلو سخن گفت و اظهارداشت: از حضور در انجمن شهریاران واقعا خوشحالم و هر روز به تجربیاتم اضافه میشود.
محمد حاجیان پور که از تجربه همکاری با هنرمندان شهر از جمله ابوالفضل متوسلی صحبتهایی را مطرح کرد بیان داشت: پل نو اولین کار نمایشیم بود که توانستم بخوبی آنرا به اجرا بگذارم.
پوریاپورتنها از دیگرهمکاران انجمن شهریاران جنوب گفت: کارهای زیادی در زمینه تئاتر انجام داده ام ولی در زمینه نمایشنامه خوانی اولین کارم بود.
اشکان عبدالهی بیان داشت: بانو بوستانی همواره نسبت به همکاران خود محبت و پیگیری زیادی دارد و خوشحالم که در انجمن شهریاران جنوب کار میکنم.
کریم بناری گفت: اوایل حضورم در انجمن فن بیانم خوب نبود ولی با کلاسهایی که در انجمن در این زمینه برگزار شد توانستم بسیار راحت به آنچه در فنون بیان لازم بود برسم و در تئاترو البته نمایش نامه خوانی از آن استفاده کنم.
ندا قاسمیان پور از آشنایی خود از سال 96 با انجمن سخنوان گفت و بیان داشت: در نمایش نامه خوانی به خاطر مروارید سه نقش را ایفا میکردم که با حمایتهای بانو بوستانی و کمک های آقای جان امیری توانستم بخوبی این نقش را ایفا کنم.
مدیر انجمن شهریاران جنوب در پاسخ به سوال دیارجنوب در خصوص وضعیت فعلی تئاتر در شهرستان گفت: شهرستان دشتستان از استعدادهای فراوانی در زمینه هنر برخوردار است که باید فضاها و امکانات خوبی برای آموزش و ارائه آثار این قشر فراهم شود.
وی تصریح کرد: اگر ادارات مرتبط با هنرمندان مشکلات این قشر را برطرف کنند شهرستان دشتستان در زمینه هنر و حتی تئاتر در استان و حتی کشور خواهد درخشید.
جان امیری کارگردان نمایش نامه خوانی پل نو بیان داشت: شهرستان دشتستان تنها شهرستانی است که در عرصه تئاتر همواره بصورت حرفه ای کار کرده و در جشنواره ها حضور داشته است.
وی تاکید کرد: دشتستان همواره در جشنواره ها از چند شهر آثار را ارائه میدهد ولی متاسفانه سالن پلاتو نداریم و امیدوارم مسئولین فضای خوبی را در اختیار هنرمندان قرار بدهند.
بانو بوستانی در پاسخ به سوال دیارجنوب درمورد علل عدم اتحاد در بین هنرمندان گفت: هنرمندان باید در هر جایگاهی که هستند از ادعا و غرور بیجا پرهیز کنند و حسادتها و بغضها را کنار بگذارند.
وی تصریح کرد: غرور بیجا بزرگترین آسیب یک هنرمند در هرجایگاهی است که اگر اخلاق حرفه ای و انسانیت را یاد گرفته باشند مطمعنا با هر دیدگاه و نگرشی میتوانند متحد باشند و این اتحاد باعث برطرف شدن مشکلاتشان خواهد شد.
وی تاکید کرد: اگر روحیه انتقاد پذیری را افزایش بدهیم و تفاهم در کارهایمان داشته باشیم همدلی و اتحاد ایجاد میشود.
جان امیری در پاسخ به سوال فوق بیان داشت: رقابت کاذب مشکلات زیادی برای هنرمندان ایجاد میکند و اگر همه با هم یکدل و متحد باشند بی شک اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.
بانو بوستانی در پاسخ به سوال دیارجنوب در خصوص تاثیر نمایش نامه خوانی در حل مشکلات و معضلات اجتماعی بیان داشت: اجراهای زیادی در زمینه معضلات اجتماعی از جمله طلاق و رفتارهای ناهنجار در جامعه گرفته تا استفاده صحیح از گوشی همراه داشته ایم که بی شک تاثیرات فراوانی با توجه به استقبال مردم در جامعه خواهد داشت.
جان امیری در پاسخ به همین سوال گفت: اگر هدف در اجرای نمایش و تئاتر گم نشود اجراها بی شک تاثیرگذار خواهد بود.
بانو بوستانی در پاسخ به سوال دیگری از دیارجنوب درخصوص چگونگی استفاده از استعدادهای کشف شده در انجمن شهریاران بیان داشت: فضاهایی برای افرای که استعدادشان را کشف کرده ایم مهیا شده که در هنگام تست گیری برای هر کسی مشخص شده که برای اجرا در چه نمایشی استفاده خواهد شد و در اجراهایمان از آن اشخاص استفاده خواهیم کرد.
بانو بوستانی ضمن گلایه از ادارات در عدم همکاری با این انجمن بیان داشت: تاکنون به هر اداره ای مراجعه کرده ام با ما همکاری نکرده اند و حتی طرحی به آموزش و پرورش در زمینه توانمندسازی دانش اموزان ارائه کردم که هیچ خبری نشد و حاضر به همکاری با ما نشدند.
وی در پایان گفت: با وجود تمامی بی مهریها همیشه از قبل کارهایم را بهتر انجام میدهم و خواهم داد.

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group