سه شنبه 26 شهريور 1398 | Tuesday 17 September 2019

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر گفت: ساخت جاده بر روی خور، روند مهاجرت و حیات ماهی‌ها را در ساحل جزیره شیف با وقفه مواجه کرده است.

به گزارش دیارجنوب به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، دیروز تصویری با عنوان ماهیانی که با پای خود به تور صیاد می‌افتند، در فضای مجازی منتشر و ماهیانی را نشان می‌داد که به شکل دسته جمعی از آب بیرون پریده و به دست چند نفر جمع‌آوری می‌شوند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر گفت: رفتارهای بیولوژیکی ماهی‌ها بر اساس غریزه است و برخی از گونه‌های ماهی برای تخم‌گذاری به نقاط خاصی مهاجرت می‌کنند.

محمود مقیمی با اشاره به تخم گذاری ماهی‌ها در خور نزدیک جزیره شیف افزود: ساخت جاده بر روی خور مانعی برای مهاجرت آنها ایجاد کرده است تا ماهی‌ها نتوانند گردش حیات خود را کامل کنند.

وی تصریح کرد: این جاده که برای رفاه حال مردم ساخته شده پیامدهای زیست محیطی و اکولوژیکی زیادی داشته و روند مهاجرت و زندگی ماهی‌ها را با وقفه مواجه کرده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: این ماهی‌ها از نوع ماهی‌های پرنده نیستند و در سطح آب زندگی می‌کنند و پریدن آنها بر روی جاده برای رسیدن به محل تخم‌ریزی است.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group