چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 | Wednesday 24 April 2019

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: شهرستانهای عسلویه،جم و تنگستان در طرح های نوسازی و مقاوم سازی به نسبت دیگر شهرستانها عقب افتادگی بیشتری دارند.

به گزارش دیارجنوب حمید حیدری بریدی اظهارداشت: کشور ایران و علی الخصوص استان بوشهر همواره با خطر زلزله روبرو بوده و میباست زیرساختهای منازل در استان تقویت و نوسازی شود.
وی اضافه کرد:در سال های اخیر اقدامات زیادی در خصوص مقاوم سازی و نوسازی منازل در استان انجام شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر در خصوص پرداخت وام به متقاضیان بازسازی مسکن در استان گفت: طبق مصوبه جدید سازمان نوسازی و مقاوم سازی در سال جدید تسهیلات کم بهره برای نوسازی مسکن روستاها به 2500متقاضی در استان پرداخت میشود.
وی اضافه کرد: این تسهیلات به با نرخ سود 4 درصد وبه شهرها و روستاهای زیر 25 هزار نفر متعلق میگیرد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به اقدامات انجام گرفته در خصوص بازسازی در شهرستانها ابرازداشت: شهرستانهای عسلویه،جم و تنگستان در طرح های نوسازی و مقاوم سازی به نسبت دیگر شهرستانها عقب ماندگی بیشتری دارند.
وی تصریح کرد: علاوه بر اعطاء تسهیلات کم بهره به متقاضیان در شهرستانها بسته های تشویقی بین 1 تا 8 میلیون تومانی به متقاضیان پرداخت خواهد شد.
وی با بیان اینکه تا سال 1406 بیش از 70 درصد روستاها از طرح نوسازی و مقاوم سازی برخوردار خواهند شد ابرازداشت: به همت مسئولین و با فرهنگ سازی بین مردم در آینده منازل روستاها وشهرهای استان مقاوم سازی خواهند شد تا در برابر حوادثی همچون زلزله شاهد خسارت جدی نباشیم.
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر از اجرای 300 واحد مسکن شهری خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این واحدها در استان بوشهر در مرحله طراحی است و بزودی شروع خواهد شد.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group