چهارشنبه 18 تير 1399 | Wednesday 8 July 2020

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر گفت: ظرفیت خوابگاهی دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر با اضافه شدن واحد خوابگاهی ۲۰۰ تخت‌خوابی جدید افزایش یافت.

اکبر مولایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در راستای جذب حداکثری سهمیه دانشجومعلمان اختصاص داده شده به دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر به صورت موقت یک واحد خوابگاهی ۲۰۰ تختخوابی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر به این دانشگاه واگذار شد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر گفت: این مهم یعنی افزایش ظرفیت خوابگاهی دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر با حمایت های بسیار خوب و دلسوزانه و تعامل بسیار سازنده نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با این دانشگاه میسر شد و جا دارد تا از این اقدام آنها صمیمانه تقدیر کنم.

مولایی بیان داشت: ماموریت دانشگاه فرهنگیان تربیت معلمان دلسوز، آگاه و خلاق برای سیستم آموزشی کشور است و طبعا ما شاهد به بار نشستن این حمایت مهم مدیریت آموزش و پرورش استان بوشهر و نماینده محترم مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در ۴ سال آینده با ورود معلمانی جوان، کارآمد و شایسته در عرصه آموزش و پرورش کشور به طور عام و آموزش و پرورش استان بوشهر به طور خاص هستیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر به تبع کمبود معلم در سطح کشور در سطح استان بوشهر نیز با کمبود معلم مواجه هستیم که قطعا واگذاری این خوابگاه به دانشگاه فرهنگیان قدمی بسیار مثبت در کاهش آمار کمبود معلم در استان بوشهر است.

مولایی خاطرنشان کرد: این واحد سرای دانشجویی شامل ۲۰۰ تخت، سالن سلف سرویس و نمازخانه با تمام امکانات از طرف مدیرکل آموزش وپرورش و با حضور نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه دیلم و رئیس مجمع نمایندگان استان و عضو هیات امناء‌ به دانشگاه فرهنگیان برای استفاده خوابگاه دانشجویی دختران به دانشگاه فرهنگیان به صورت موقت واگذار شد.

وی بیان کرد: تا ساخت کامل سرای دانشجویی ۲۵۰ نفره مصوب شورای آموزش و پرورش استان بوشهر در پردیس بنت الهدی صدر بوشهر این خوابگاه در توافق نامه ای که بین دانشگاه فرهنگیان و اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر منعقد شد، در اختیار دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر قرار گرفت.

مولایی اضافه کرد: با انجام این مهم گام اول در جذب سهمیه اختصاصی نیروی انسانی آموزش و پرورش استان و تحصیل آنان در استان برداشته شد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر گفت: با جذب این سهمیه، دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر که در تاریخ آن از سال ۱۳۴۳ تا کنون به بالاترین آمار خود یعنی هزار و ۸۰۰ دانشجو رسیده است، در جذب و نگه داشت سهمیه بومی در استان با مشکل اساسی روبرو بود که با تدبیر مدیر کل اموزش و پرورش و نماینده محترم مردم این مشکل برطرف شد.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group