يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 | Sunday 19 May 2019

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: طرح ملی حفاظت از لاک پشت های دریایی با هدف حفظ گونه های مختلف و نادر این نوع از جانوران در دست تدوین است.

به گزارش دیارجنوب، فرهاد قلی‌نژاد ظهر روز دوشنبه در نشست هم اندیشی تدوین برنامه اقدام ملی حفاظت از لاک پشت‌های دریایی در بوشهر افزود: پارک ملی دریایی نایبند، دیر- نخیلو و جزیره خارگ و خارگو از زیستگاه‌های مهم لاک‌پشت دریایی در استان بوشهر است.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه لاک‌پشت دریایی منقار عقابی از جمله گونه های مهم استان بوشهر در معرض خطر انقراض است توجه و مراقبت از زیستگاه‌ها و محل‌های زادآوری آنها اهمیت بسیار زیادی دارد.
قلی نژاد ادامه داد: آب‌های استان بوشهر هر سال پذیرای شمار زیادی از لاک‌پشت های منقار عقابی است که بیشترین تعداد تخم‌گذاری و جوجه‌آوری آن در جزایر نخیلو و ام الگرم در پارک ملی دیر- نخیلو است.
وی عنوان کرد: از عوامل تهدید لاک ‌پشت دریایی گرفتار شدن در تورهای صیادی، برخورد با شناورها، آلودگی‌های دریایی و تخریب محل تخم‌گذاری آنهاست.
قلی نژاد افزود: گونه لاک‌پشت منقار عقابی در جهان از گونه‌های بشدت در معرض خطر انقراض است که حفاظت از این جانور دریایی در دستور کار جدی محیط زیست قرار دارد./ایرنا

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group