چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 | Wednesday 24 April 2019

مدیرکل سازمان اوقاف و امور خیریه استان بوشهر از تهیه طرح جامع امامزاده ابراهیم شهرستان دشتستان خبر داد.

به گزارش دیارجنوب ،حجت‌الاسلام مرتضی محمدیان در گفت گو با خبرنگار دیارجنوب اظهار داشت :سازمان اوقاف و امور خیریه یکی از نهادهای فرهنگی جامعه اسلامی است که نمود فرهنگی بودن این نهاد در چند سال اخیر بیشتر بوده است.
وی با اشاره به اینکه درگذشته همانند امروز بحث اوقاف و امامزادگان به‌عنوان قطب فرهنگی موردتوجه قرار نداشت، افزود: در چند سال اخیر نمود کار اوقاف در بحث موقوفات و نمود کار فرهنگی اوقاف در مجموعه بقاع متبرکه بیش‌ازپیش بوده است.
مدیرکل سازمان اوقاف و امور خیریه استان بوشهر از تهیه طرح جامع امامزاده ابراهیم در شهرستان دشتستان خبرداد و تصریح کرد: اطلاعات توصیفی و وضعیت جغرافیایی منطقه بررسی شد و طرح اولیه با تایید هیئت امنای امامزاده به اداره کل اوقاف ارسال شده است.
وی تاکیدکرد: در این طرح تمامی برنامه های عمرانی و عوارض ها پیش بینی و برنامه ریزی شده تا در سالهای آینده از جلوی هر برنامه ای که جامع نباشد جلوگیری کند.
حجت‌الاسلام مرتضی محمدیان در خصوص طرح جدید شبستان امامزاده ابراز داشت: طرح های مختلف مقاوم سازی بنای قبلی را ایجاد کرده ایم و شبستان در حال بزرگ شدن است تا در آینده ای نزدیک زائران از محیط آن بتوانند استفاده کنند.
وی بیان داشت: پیش بینی احداث زائرسرا در طرح جامع دیده شده است.
مدیرکل سازمان اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با بیان اینکه از نخلهای روبروی امامزاده بعنوان کمپینگ استفاده خواهیم کرد اذعان داشت:امید است با همکاری اصحاب رسانه توسعه و ترویج فرهنگ وقف در جامعه با جدیت بیشتری پیگیری و اجرایی شود

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group