سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 | Tuesday 23 April 2019

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر گفت: پنج خوشه صنعتی در استان بوشهر طراحی شده است که شاهد موفقیت‌های خوبی هستیم.

به گزارش دیارجنوب، سید مهدی صفوی صبح چهارشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: در حوزه شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان بوشهر همه دستاوردها مربوط به بعد از انقلاب است.

وی اضافه کرد: قبل از انقلاب چهار هکتار اراضی صنعتی داشتیم و اکنون بیش از پنج هزار و ۷۰۰ هکتار اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی در استان بوشهر قرار دارد که بر اساس مزایای استان تقسیم‌بندی شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر بیان کرد: در هشت شهرستان استان دارای شهرک و یا ناحیه و یا منطقه ویژه هستیم و در عسلویه و جم نیز کارهای اولیه برای ایجاد شهرک یا ناحیه صنعتی در دست اقدام است.

وی خاطرنشان کرد: اکنون همه شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان عملیاتی شده است و هزار هکتار زمین آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران داریم و همه زیرساخت‌ها و امکانات این اراضی فراهم است و در سریع‌ترین زمان ممکن در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌گیرد.

صفوی ادامه داد: ادامه بر تامین زیرساخت‌ها که سرمایه‌گذاری را سرعت می‌بخشد، حمایت‌های نرم‌افزاری را نیز داریم و در زمینه آموزش و انتقال تکنولوژی و پرداخت تسهیلات و حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی و مشاوره را ارائه می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر افزود: مراکز خدمات فناوری و کسب و کار را ایجاد کردیم و خدمات مشاوره‌ای به سرمایه‌گذاران ارائه می‌شود.

وی از پیاده‌سازی مدل‌های توسعه‌ای متناسب با ظرفیت‌های استان، گفت: پنج خوشه صنعتی در استان بوشهر طراحی شده است و خوشه خرما و خوشه آبزیان در استان پیاده‌سازی شده است و شاهد موفقیت‌های خوبی هستیم.

صفوی اظهار داشت: حضور بانوان در حوزه اشتغال و کارآفرینی تقویت شده است و حضور بانوان در صنایع آبزیان و خرما حدود ۴۰ درصد است.

وی از برگزاری دوره آموزشی به میزان ۱۰۰ هزار نفر ساعت خبر داد و اضافه کرد: تورهای صنعتی را برگزار کردیم، ۳۱۲ واحد صنعتی را به نمایشگاه‌های داخلی و خارجی اعزام کردیم و شش پایان‌نامه را حمایت کردیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر در ارتباط با خوشه صنعتی آبزیان بیان کرد: این خوشه‌ها با حضور ذی‌نفعان فعالیت می‌کند و تمرکز بر زنجیره ارزش است و نسبت به رفع مشکلات اقدام می‌شود.

وی در ارتباط با واحدهای صنعتی غیرفعال استان نیز بیان کرد: به کسانی خدمات و زمین می‌دهیم که جواز صنعتی را دریافت کرده باشند و این بدان معنا است که گزینش شده و صلاحیت را داشته است و پس از مراجعه به کار آنها سرعت می‌دهیم.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group