چهارشنبه 30 بهمن 1398 | Wednesday 19 February 2020

واکنش روابط عمومی جهاد کشاورزی استان پیرو انتخاب روابط عمومی های برتر در استانداری با ارسال متنی واکنش نشان داد.

به گزارش دیارجنوب متن بشرح زیر است:

روز یکشنبه ۲۹ اردیبشهت ماه استانداری بوشهر اقدام به معرفی روابط عمومی های برتر و فعال نمود که ضمن تبریک به همکاران و مسولان روابط عمومی استان خصوصا مسولانی که مورد تقدیر قرار گرفتند, لازم به ذکر است که اگر بدرستی فرایندهای علملی و منطقی در این ارزشیابی رعایت می شد می توانست اثری بسیار شگرفت در پیشبرد عملکرد کلیه سازمان های استان داشته باشد.
فرایند ارزشیابی عبارت است از ۱. تعیین استانداردها و شاخص ها ۲. اعلام استانداردها به دستگاه های اجرایی ۳. دریافت عملکرد دستگاه های اجرایی پس از گذشت یک دوره زمانی معین ۴. مقایسه عملکرد با استانداردها که حداقل انتظاری که از دست اندرکاران محترم این برنامه می رفت این بود که این فرایند که علمی بوده و در تمام جهان انجام می گیرد و هم اکنون هم برنامه و بودجه استان ارزشیابی های خود را بر همین اساس انجام می دهد رعایت کی کردند.
همچنین بهتر بود یک هیات چند نفره منتخب تمام سازمان ها مراحل ارزشیابی را پیگیری می کردند.
با توجه به اینکه استانداری یک کمیته ارزشیابی عماکرد وابط عمومی ها را قبلا تعیین کرده بود می بایست حداقل در این ارزشیابی نظر دبیر و اعضای آن کمیته را در یک نشست خاص جویا می شد.
بهتر بود در این باره از خبرگزاری ایرنا و صدا وسیما استعلامی به عمل می آورد.
منطقا می بایست ارزشیابی مدیر دستگاه اجرایی را از ارزشبابی مسول روابط عمومی دستگاه منفک می کردند.
در ارزشیابی کنونی آنچه که کارشناس اداره کل روابط عمومی استان گزارش داد , ارزشیابی صورت گرفته عمدتا روی محور حضور مدیر ارشد دستگاه اجرایی در رسانه ملی و حضور در شبکه های مجای ایتوار بوده, که باید متذکر شد اولا روابط عمومی صرفا روابط عمومی مدیر دستگاه نیست, بلکه روابط عمومی کل دستگاه اجرایی است و باید کل عملکرد اطلاع رسانی روابط عمومی لحاظ می شد. دوم اینکه استفاده از عمده شبکه های مجازی از ناحیه حراست سازمانها ممنوع شده و معیار قرار دان این گونه فضاهای مجای خود جای سوال دارد.
در ارزیابی صورت گرفته بسیاری از عملکرد ضروری و به حق روابط عمومی ها , نظیر سایت اطلاع رسانی, سامانه های پیامکی, پاسخگویی و تبلیغات فیزیکی و ده ها مورد دیگه که هفتاد درصد ضروریات یک سازمان می باشد, نادیده گرفته شده که اگر این ارزشیابی باعث ترغیب روابط عمومی ها به دوری از این موارد لازم شود, برای سازمانها خطرناک خواهد بود.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group