چهارشنبه 27 تير 1397 | Wednesday 18 July 2018

درپی شهادت 3 فلسطینی دیگر، شمار شهدای هشتمین روز راهپیمایی «بازگشت بزرگ» در نوار غزه به 6 نفر و شمار زخمی ها به بیش از یکهزار نفر رسید.

به گزارش جمعه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری فلسطینی معا، نظامیان صهیونیست حسین محمد ماضی (16 ساله) از اهالی منطقه شیخ رضوان در شمال شهر غزه را به ضرب گلوله مستقیم به شهادت رساندند و یک فلسطینی دیگر در مرکز غزه به شهادت رسیده، اما هویت وی هنوز اعلام نشده است.
امروز «مجدی رمضان شبات»، «اسامه خمیس قدیح» 38 ساله و «احمد نزار محارب» 29 ساله در نوار غزه شهید شدند. فلسطینیان ساکن غزه امروز در هشتمین روز راهپیمایی بازگشت بزرگ که از جمعه گذشته به مناسبت «روز زمین» آغاز شد، بر حق بازگشت به سرزمین های خود تاکید کردند.
فلسطینی های ساکن غزه در راهپیمایی امروز با آتش زدن مقادیر زیادی لاستیک خودرو و استفاده از آینه در دید تک‌ تیراندازان صهیونیست اختلال ایجاد کردند.
مردم نوار غزه جمعه گذشته (10 فروردین) در تظاهراتی با عنوان 'بازگشت بزرگ' به مناسبت چهل و دومین سالگرد 'روز زمین فلسطین' شرکت کردند که نظامیان رژیم صهیونیستی آن را به خاک و خون کشیدند. نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین با شلیک گلوله به سوی تظاهرکنندگان فلسطینی 17 نفر را شهید و بیش از یک هزار و 800 تن دیگر را زخمی کردند.
'روز زمین فلسطین' به نماد مقاومت فلسطینیان در برابر اشغالگری صهیونیست ها در سرزمین های تاریخی فلسطین تبدیل شده است.
مقام های رژیم صهیونیستی 30 مارس سال 1976 ( 10 فروردین 1355) هزاران هکتار از زمین های فلسطینیان ساکن در منطقه الجلیل واقع در شمال فلسطین اشغالی را مصادره کردند. در پی این اقدام غاصبانه، مردم فلسطین دست به اعتصاب غذا و تظاهرات اعتراض آمیز زدند.
فلسطینی‌ها همه ساله در روز 30 مارس به مناسبت گرامیداشت روز زمین، راهپیمایی برگزار می کنند.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group