چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 | Wednesday 24 April 2019

مرکز خدمات جامع سلامت، 2 پانسیون پزشکان و خانه بهداشت روستای هلیله از توابع شهرستان بوشهر روز چهارشنبه در آیینی به بهره برداری رسید.

به گزارش دیارجنوب به نقل از ایرنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این آیین گفت: در اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت و براساس تفاهم نامه مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با استانداری بوشهر مرکز خدمات جامع سلامت روستای هلیله با زیربنای 310 مترمربع با 7.5میلیارد ریال اعتبار احداث شده است.
دکتر سعید کشمیری افزود: همچنین 2 پانسیون پزشکان و خانه بهداشت روستای هلیله نیز با زیربنای 185 مترمربع و با پنج میلیارد ریال اعتبار ساخت و تجهیز شده است.
وی اظهار کرد:براساس تفاهم نامه مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با استانداری بوشهر باید 11 مرکز خدمات جامع سلامت در شهرستان بوشهر احداث شود.
کشمیری بیان کرد: احداث یک مرکز آموزش مراقبت های بهداشتی اولیه، 2 کلینیک بهداشت دها و دندان، آزمایشگاه جامع سلامت و احداث ستاد مرکز بهداشت شهرستان از جمله برنامه های در دستور کار این شهرستان است.

behdasht halile 1behdasht halile 1behdasht halile 1behdasht halile 1behdasht halile 1behdasht halile 1behdasht halile 1behdasht halile 1behdasht halile 1behdasht halile 1


رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: گسترش شبکه های بهداشت و درمان یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است که در استان بوشهر این امر به صورت 100 درصد انجام شده و همه روستاهایی که باید خانه بهداشت داشته باشند از این امکانات برخوردار هستند.
وی یادآور شد: عمر ساختمان های مراکز بهداشت و درمان و خانه های بهداشت در ابتدای دولت تدبیر و امید در استان بوشهر 25 سال بود که با توجه به اقدام های صورت گرفته این سن به 10 سال کاهش یافته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در هفته دولت امسال 60 طرح در حوزه سلامت در این استان به بهره برداری می رسد.
کشمیری اضافه کرد: روستای هلیله سه هزار و 500 نفر بیمه شده تامین اجتماعی و یکهزار و 500 نفر بیمه شده خدمات روستایی دارد که که دانشگاه علوم پزشکی با هزینه ای که از بیمه خدمات روستایی دریافت می کند برای تمامی بیمه شدگان و اهالی بدون هیچ مشکلی خدمات ارایه می دهد.
وی با بیان اینکه همجواری با نیروگاه اتمی دارای محاسن و معایبی است گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با انعقاد تفاهم نامه ای با نیروگاه اتمی بوشهراز ماه آینده بسته هایی برای ایمنی مردم این منطقه که شامل قرص ید و ماسک است توزیع می کند.
کشمیری افزود: بسته های یاد شده توسط نیروگاه اتمی تهیه و آموزش های لازم را دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با نظارت پدافند غیرعامل و استانداری انجام می دهد.
استاندار بوشهر گفت: بهره برداری از این طرح های بهداشتی بزرگترین عیدی نظام جمهوری اسلامی ایران و دولت تدبیر امید به مردم روستای هلیله است که از لحاظ قانونی زمینه برای خدمت رسانی به مردم فراهم می شود.
عبدالکریم گراوند افزود: طرح تحول نظام سلامت از کارهای بزرگ دولت تدبیر امید در حوزه سلامت است که برای آسایش و برطرف کردن دغدغه های مردم به مرحله اجرادرآمد.
وی بیان کرد: در سالهای گذشته بحث درمان و هزینه های پزشکی ازجمله دغدغه های مردم بود که برخی از افرادکم درآمد تمایلی به هزینه کردن برای سلامتی خود نداشتند.
گراوند افزود: با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید این موضوع دردستورکارجدی قرارگرفت و زمینه هایی فراهم شدکه این نگرانی برطرف و مردم با حداقل هزینه بتوانند به درمان خود بپردازند.
استاندار بوشهر گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت مردم بویژه قشر کم درآمد جامعه دیگر دغدغه هزینه ها را ندارند.
وی یادآور شد: دولت تدبیر امید با وجود موانع و مشکلات به سلامت مردم نگاه ویژه ای داشته است و این نگاه ویژه را تداوم داده است.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group