چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 | Wednesday 24 April 2019

همزمان با هفتمین روز از گرامیداشت دهه فجر گازرسانی به سه روستا و 20 واحد صنعتی در شهرستان دشتستان با 42 میلیارد و 70 میلیون ریال اعتبار انجام شد.

به گزارش ایرنا، استاندار بوشهر روز پنجشنبه در آئین گازرسانی به روستاهای نورآباد خون، نی نیزک و امیرآباد دشتستان گفت: دهه فجر یادآورروزهای شیرینی است که مردم با شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی پیروز و این ایام برای ملت خاطره انگیز است.
عبدالکریم گراوند افزود: بعد از چهار دهه از عمر انقلاب خاطرات شیرینی در دهه فجر به نمایش گذاشته می شود اما مشکلات و تنگناها را نادیده نمی گیریم.
وی بیان کرد: دشمن با خروج از برجام و اعمال تحریم های ظالمانه در تلاش برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی است.
گراوند اضافه کرد: تریبون هایی فعال هستند که می خواهند خدمات دولت را کمرنگ کنند و با کمال تاسف برخی تریبون های داخلی هم به دنبال کم رنگ کردن خدمات نظام هستند.
استاندار بوشهر گفت: در بخش های توسعه ای استان اتفاقات زیادی رخ داده و دولت هیچ کم کاری نداشته است هرچند با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم می کنیم.
گراوند اظهارداشت: دولت با همه مشکلات در مسیر توسعه حرکت کرده و سازندگی کشور متوقف نشده هرچند به این توسعه قانع نیستیم و می توانیم با وحدت شتاب بیشتری به این روند بدهیم.
استاندار بوشهرگفت: هرصحبتی در جهت نفاق باشد خلاف مسیر انقلاب و نظام است و همه جناح های سیاسی باید با نگاه مثبت و اتحاد زمینه پیشرفت کشور را فراهم کنند.
وی گفت: با مجاهدت های خاموش در زمینه صنعت نفت توسط فرزندان این ملت امروز در زمینه برداشت از ذخایر پارس جنوبی از کشور قطر سبقت گرفته ایم.
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: استمرار انقلاب شکوهمند اسلامی با عقلانیت و تکیه بر توان مردم به انقلاب حضرت مهدی (عج) منتهی می شود.
محمد باقر سعادت افزود: شرط استمرار انقلاب نگاه ویژه به مردم همراه با عقلانیت است و اگر مردم را فراموش کردیم و این کار شروع توقف و ضعف در خدمتگزاران است.
وی بیان کرد: همه مکلف هستیم نگاه ویژه همراه با وحدت برای حل مشکلات مردم و خدمت رسانی به آنان را داشته باشیم مردم باید بدانند که خدمتگزاران آنها در راستای خدمت رسانی به مردم تلاش می کنند.
سعادت گفت: با تمام گرفتاری ها دولت تدبیر و امید با تدابیری که اندیشید بخشی از این مشکلات و موانع حل شده است.
وی در خصوص اقدامات اخیر رئیس جمهوری آمریکا افزود: رئیس جمهوری که به این صورت بدعهدی می کند احمق است این گناه جمهوری اسلامی نیست و نباید به پای دولت نوشت.
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دولت جمهوری اسلامی باتوافق برجام به دنیا ثابت کرد که جمهوری اسلامی جنگ طلب نیست و دنبال صلح و آرامش است و با خروج ترامپ از برجام همه فهمیدند که چه کسی جنگ طلب است.
وی گفت: مشکلات و کمبودها را انکار نمی کنیم اما دلیل این مشکلات اقدامات زورگویانه ابرقدرتهایی بود که با نظام جمهوری اسلامی سرتیز دارند.
فرماندار دشتستان نیزگفت: جمهوری اسلامی دستاوردهای مختلفی در خدمت رسانی در بخش های آب، برق و گاز داشته است که قابل مقایسه قبل از انقلاب نیست.
ارسلان زارع افزود: پیش از انقلاب تنها پنج شهر شهرستان دشتستان از نعمت برق برخوردار بود اما امروز این شاخص به 100 درصد رسیده است.
وی بیان کرد: همچنین در بخش آبرسانی نیز در گذشته شبکه آبرسانی تنها در9 شهر و روستای دشتستان وجود داشت اما امروز این شاخص به 96 درصد رسیده است.
زارع گفت: پیش از انقلاب هیچ شهر و روستایی از شهرستان دشتستان از نعمت گاز برخوردار نبودند اما امروز این شاخص در روستاها به 93.8 درصد و در شهرها به 100 درصد رسیده است.
وی یادآور شد: تنها چهار روستای کوهستانی و صعب العبور در بخش ارم شهرستان دشتستان هنوز از نعمت گاز برخوردار نیستند که در برنامه شرکت گاز قرار دارند.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر نیز گفت: از 37 شهر استان تاکنون 36 شهر بصورت 100 درصد گازرسانی شده است.
مسلم رحمانی افزود: تا قبل از دولت تدبیر و امید 70درصد مناطق شهری و 34 درصد مناطق روستایی گازدار بودند و امروز این رقم به ترتیب به 99 و 96 درصد رسیده است.
وی اضافه کرد: قبل از دولت تدبیر و امید کل اعتبارجذب شده برای اجرای طرح های گاز رسانی یک هزار و 830 میلیارد ریال بوده این درحالی است که در این دولت تاکنون به چهار هزار و 920 میلیارد ریال رسیده است.
رحمانی یادآور شد: 9 شهر و 85 روستای شهرستان دشتستان تاکنون گاز رسانی شده اند و یک هزار و 478کیلومتر شبکه گذاری انجام و 51 هزار انشعاب و 36هزار مشترک گاز در این شهرستان وجود دارد.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group