دوشنبه 20 مرداد 1399 | Monday 10 August 2020

سهام‌دار بخش خصوصی ایران ترانسفو که با آورده بسیار ناچیز صاحب بیش از هزار میلیارد تومان منفعت مالی شده بود، دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، طبق اخبار واصله در حاشیه جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان، سهام‌دار بخش خصوصی شرکت ایران ترانسفو که در سایه غفلت و یا بی‌توجهی سازمان خصوصی سازی کشور بدون آورده و با پرداخت مبلغی بسیار ناچیز بیش از هزار میلیارد تومان درآمد کسب کرده بود، دستگیر شد.

بعد از ورود این شخص به اصطلاح سرمایه‌گذار به شرکت ایران ترانسفو، برخی بی‌تدبیری‌ها و ندانم کاری‌ها گریبان این شرکت را گرفت که اگر به خوبی مدیریت نمی‌شد چه بسا امروز شاهد افزایش 100 درصدی تولید این شرکت و رشد 300 درصدی صادرات آن با وجود تحریم‌ها و اشتغال حدود 5 هزار نفر در شرکت مذکور، نبودیم.

رئیس دستگاه قضا در زنجان شنوای مشکلات عدیده‌ای از جمله رانت خواری و دست‌اندازی برخی‌ها به بیت‌المال از طرف افراد دغدغه‌مند و دلسوز استان بود که مشکلات شرکت ایران ترانسفو به عنوان قلب تپنده صنعت برق کشور از جمله آنها بود.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی با اشاره به گزارشات رسیده به ایشان در خصوص ترانسفو و مشکلات این برند صنعت برق گفت: بخشی از سهام ایران ترانسفو به فردی بدون هیچ گونه آورده‌ای واگذار شده که صاحب هزار میلیارد تومان شده است، موضوع مهمی که نه تنها مورد پذیرش سهامداران و شاغلین و مردم استان نیست، بلکه باید هرچه سریع‌تر پیگیری شود.

رئیس قوه قضائیه در جلسه شورای اداری استان زنجان با تاکید مجدد بر این موضوع، که آیا این گونه خصوصی سازی واقعی است؟ و اینکه آیا مردم این را می‌پذیرند؟ گفت: چگونه می‌شود شخصی با پرداخت مبلغی بسیار ناچیز بیش از هزار میلیارد تومان منافع کسب کند؟

حال این اتفاق نیک ( دستگیری سهامدار خصوصی شرکت ایران ترانسفو) را باید از برکات سفر آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی به زنجان دانست که حاکی از عزم جدی قوه قضائیه و سربازان گمنام امام زمان نسبت به مبارزه جدی با فساد اقتصادی است.

شایان ذکر است پرونده مورد نظر در حال حاضر در قوه قضائیه در حال رسیدگی است که انتظار می‌رود با عنایت به بدهی معوق بیش از 3 هزار و ۲۰۰ میلیارد ریالی خریدار مذکور به سازمان خصوصی سازی نسبت به فسخ واگذاری سهام مذکور و استرداد آن به دولت اقدام عاجل و قاطع مبذول شود.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر