سه شنبه 6 خرداد 1399 | Tuesday 26 May 2020

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: سفیر مهارت استان بوشهر با هدف توسعه فرهنگ مهارت آموزی در بین تمام شهرستان های استان معرفی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عبدالمجید دراهکی در آئین معرفی سفیر مهارت آموزی استان اظهار داشت: مهدی عالی پور از فعالان رسانه ای و مطبوعاتی استان بوشهر به عنوان سفیر مهارت آموزی استان بوشهر معرفی می شود تا با تعامل رسانه و آموزش فنی و حرفه ای توسعه آموزش های مهارتی در استان سرعت گیرد.
وی با بیان اینکه سفیر مهارت آموزی برای ترغیب و ایجاد انگیزه در جوانان و نوجوانان در شهر و روستا جهت میل به آموزش های فنی و حرفه ای معرفی شده است، افزود: براساس سیاست های حوزه اقتصاد مقاومتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر دسترسی مناسب به اطلاعات مهارتی و توسعه خدمات مشاوره ای و همچنین بمنظور برنامه عمومی سازی مشاوره های فنی وحرفه ای و تعمیم فرهنگ مهارتی سفیر مهارتی در استان بوشهر معرفی شده است.
دراهکی با تاکید بر اینکه همه باید سفیر مهارت آموزی در استان بوشهر باشند،اظهار کرد: توسعه آموزش های فنی و حرفه ای زمینه ساز پیشرفت در حوزه های اقتصادی و بنیادین هر جامعه است و باید همه در راستای ترویج این آموزش ها تلاش کنیم.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با اشاره به سهم بسیار پایین آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای در سبد خانوار گفت: خانواده‌ها باید بپذیرند اگر فرزندانشان از سنین پایین نسبت به کسب و آموزش مهارت‌های فنی اقدام کنند در سن ورود به بازار کار قطعا ناتوان نیستند و می توانند از بیکاری رهایی یابند، اما متاسفانه همچنان در خانواده‌ها فرهنگ مدرک گرایی بر کسب مهارت‌های فنی و حرفه ای غلبه دارد که طرح سفیر مهارت نیز در راستای همین فرهنگ سازی در استان بوشهر اجرایی شده است.

safir salamat

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group