شنبه 26 مرداد 1398 | Saturday 17 August 2019

علیرضا شهرکی در حکمی از سوی استاندار سیستان و بلوچستان به عنوان سرپرست فرمانداری سراوان منصوب و از خدمات درویش نارویی فرماندار سابق این شهرستان تقدیر شد.

به گزارش ایرنا معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان چهارشنبه شب در این مراسم اظهار داشت: سراوان به شهر علم و فرهنگ، نخبه پرور و عالم پرور شهرت دارد.
علی زینی وند افزود: در سراوان نابسامانی در موضوع سوخت وجود دارد و سوخت باید به گونه ای مدیریت شود که مردم سیستان و بلوچستان در برآورد نیازهای خود با مشکلی مواجه نشوند.
وی گفت: قاچاق سوخت باعث توقف تولید و کسادی در مشاغل پایدار شده است.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: همچنین شنیده می شود که برخی از دانش آموزان با ترک تحصیل به سمت شغل های کاذب روی آورده اند.
وی بیان کرد: هم اینک در بحث سوخت توازن وجود ندارد اما مردم مرز نشین با حفظ عزت از مزایای مرزنشینی برخوردار و با مافیای سوخت با قدرت برخورد می شود.
زینی وند تصریح کرد: با وجود تمامی تلاش های صورت گرفته، گرانی در شهرستان سراوان نسبت به دیگر نقاط سیستان و بلوچستان بیشتر است که این نابسامانی باید کنترل شود.
وی افزود: از علما و صاحبان تریبون انتظار داریم اگر با مدیری به دلیل هنجار شکنی و قانون شکنی برخورد قانونی شد از اجرای قانون دفاع کنند.
فرماندار سابق سراوان نیز در این مراسم گفت:الزامات حکمرانی خوب شامل حضور کارآمد بخش خصوصی، جامعه مدنی کارآمد و نیز دولت خوب و مردم محور است.
درویش نارویی افزود: در مدت پنج سالی که در سراوان مشغول به خدمت بودم تمام تلاش خود را معطوف به بالا بردن شاخص های توسعه داشته ام.
وی با اشاره به عملکرد پنج ساله خود در سراوان گفت: تمام تلاش ما بر این بوده که در شاخص های سیاسی از نخبگان، مدیران بومی و صاحبان اهل فن استفاده و مشورت داشته باشم.
فرماندار سابق سراوان تصریح کرد: در این مدت چهار انتخابات مهم را با سلامت کامل برگزار و تلاش شد فضای سیاسی بر منتقدان باز باشد.
وی در حوزه شاخص های امنیتی سراوان نیز افزود:افتخار آن را داریم که تمام مسائل امنیتی در نقطه صفر مرزی متمرکز شده است.
نارویی تصریح کرد:وجود نیروهای مرزبانی و مرزدار باعث شده که به خوبی از مرزها محافظت کنند و مانع ورود گروهک ها به شهرستان و حتی استان شوند.
امام جمعه سراوان نیز اظهار داشت: فرماندار سابق این شهرستان 36 سال از بهترین ایام عمر خود را به مردم خدمت کرده که امروز با سربلندی و خوش نامی باز نشسته می شود.
حجه الاسلام مجتبی بامری تصریح کرد:امید است فرماندار جدید سراوان برای خدمت به مردم بی نظیر، فهیم، انقلابی و مرزدار واقعی این شهرستان با تلاش و نظارت بیشتر و برنامه ریزی بهتر در صدد حل مشکلات آنان باشد.
وی اظهار داشت: همه وظیفه داریم کاردار حکومت اسلامی را برای انجام وظیفه و ارتقاء ارزش های معنوی و معیشت مردم حمایت کنیم.
امام جمعه اهل سنت سراوان نیز در این مراسم گفت: هر جامعه ای که به قانون و اجرای قانون عمل کند موفق خواهد شد‌.
مولوی سید عبدالصمد ساداتی گفت: خدمت در حکومت اسلامی ملاک و معیار است و ادامه خدمت در حکومت اسلامی عبادت محسوب می شود.
سرپرست فرمانداری سراوان نیز گفت: رهبر معظم انقلاب این خطه از ایران اسلامی را به شهرستان علم و فرهنگ خطاب فرموده اند.
علیرضا شهرکی افزود: به طرف همه علما و مردم سراوان دست یاری دراز می کنیم تا جایگاه علم و فرهنگ دوباره احیا شود.
وی بیان کرد: به دلیل مسئولیت در سازمان امور اتباع خارجی و شرکت در نشست های وزارت کشور از سراوان به عنوان مدخل ورودی 98 درصدی اتباع خارجی و غیرمجاز و همچنین مخرج خروج غیر قانونی سوخت در کشور یاد می شود که این رنج آور و سخت است.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group