سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 | Tuesday 23 April 2019

مدیرعامل آب منطقه ای استان بوشهرگفت: رودخانه های ورودی به استان از فارس مرتب رصد میشوند ومردم از بستر و حریم رودخانه ها دوری کنند.

به گزارش دیارجنوب مدیرعامل آب منطقه ای استان بوشهر در گفتگو با دیارجنوب در خصوص بارشهای امروز در استان بوشهر و استان همجوار و سیلابی شدن رودخانه ها در تشریح وضعیت کنونی سد رییسعلی دلواری گفت: هم اکنون 235 میلیون متر مکعب آب در سد رییسعلی دلواری موجود است که 460 میلیون متر مکعب آن خالی است.
وی با بیان اینکه دو سوم ظرفیت سد خالی است اضافه کرد: رواناب حاصل از بارندگی در حوضه بالادست سد رییسعلی دلواری(رودخانه شاپور) آنچنان زیاد نبوده و تا امشب وارد مخزن سد خواهد شد که حجم آن ناچیزاست.

شاهپور رجایی در خصوص وضعیت رودخانه های ورودی از استان فارس ابرازداشت: تمام آمار رودخانه های ورودی به استان مرتبا توسط استان بوشهر و فارس در حال رصد است و اگر نیاز به اعلام اخطار باشد اعلام خواهد شد.

مدیرعامل آب منطقه ای استان بوشهر با بیان اینکه هم اکنون در منطقه سعد اباد و سرقنات حضور دارد گفت: هم اکنون در حال بازدیدهای فیزیکی از شبکه های ابیاری بوده تا از هرگونه اتفاق در صورت سیلابی شدن جلوگیری بعمل بیاید.
وی در خصوص این بازدید گفت: به منظور استفاده بهینه از رواناب رودخانه دالکی هم اکنون حدود 14000 لیتر در ثانیه جریان سیلابی وارد شبکه آبیاری دالکی _سعدآباد شده و در نخیلات توزیع می شود.
وی تصریح کرد: سد انحرافی نیز حدود 50 سانتی متر ( 60 متر مکعب بر ثانیه) سرریز و به سمت رودحله و تالاب در جریان است.
رجایی ضمن توصیه عدم توقف و مراقبت به رانندگان وسایل نقلیه در مجاورت کانالها گفت:رانندگان وسایل نقلیه در جاده های دسترسی مجاور کانال اصلی حاج مهدی و کانال های منشعب از آن و همچنین عابرین و مجاورین تمامی کانال های آبیاری خصوصا به باغداران عزیز اکیدا توصیه می شود، مراقبت های لازم برای حفاظت از جان و اموال خودمعمول داشته و به هیچ وجه در حریم و حاشیه کانال ها توقف ننمایند.
وی در ادامه بیان داشت: جریان زیاد و گل آلود کانال ها موجبات سرگیجه و بهم خوردن تعادل انسان گردیده و می تواند مخاطره آمیز باشد.
وی در اطلاعیه ای خطاب به مهمانان نوروزی آورده است: رواناب حاصل از بارندگی در حوضه بالادست رودخانه دالکی وارد محدوده استان بوشهر شده لذا از مسافرین نوروزی و ساکنین مناطق روستایی و شهری همجوار با دالکی و حله اکیدا درخواست میشود به هیچ وجه در بستر و حریم رودخانه اسکان نیافته و از نزدیک شدن به ترانشه های حاشیه رودخانه جدا جلوگیری کنند.
وی در ادامه تاکید کرد: جریان سیلابی رودخانه دالکی هم اکنون حدود 70 مترمکعب بر ثانیه بوده و انتظار می رود تا ساعت ۲۴ روند افزایشی داشته باشد هرچند طغیان رودخانه محتمل نیست لکن مرابیت های ویژه توسط مجاورین مورد تاکید وافر است.
وی در ادامه خطاب به کشاورزان تصریح کرد: کشاورزان عزیز هم استانی نیز جهت آبیاری مزارع و باغات مراقبت های لازم را بعمل آورند.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group