شنبه 3 فروردين 1398 | Saturday 23 March 2019

محراب بنافی گفت:مردم در 26 مرداد 1369 استقبال باشکوهی از آزادگان بعمل آوردند که جای تقدیر و تشکر دارد.

به گزارش دیارجنوب بمناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی حاج محراب بنافی از آزادگان سرافراز و عضو شورای اسلامی برازجان قبل از خطبه های نماز جمعه برازجان سخنرانی نمود.
حاج محراب بنافی ضمن درود به روان پاک شهدای انقلاب اسلامی از اول انقلاب تا کنون و عرض تبریک این ایام اظهارداشت: بنده یکی از آزادگانی هستم که در ۲۶ مرداد سال 1369 بعد از سالها دوری از وطن به میهن اسلامی برگشتم.
وی اضافه کرد: 120 آزاده در شهرستان دشتستان وجود دارد که نمونه اسوه ایثار و مقاومت هستند.
این آزاده سرافراز دشتستانی ضمن اشاره به میزان اسارت ایرنیها در مقابل عراقیها ابرازداشت: در طول هشت سال دفاع مقدس 45 هزار رزمنده در عراق به اسارت گرفته شدند اما در مقابل آن ۹۰ هزار عراقی در ایران اسیر شده بودند.
وی تصریح کرد: مقایسه نوع اسارت و زندان بودن این اسیرها خیلی با هم فرق داشت.
وی بیان داشت: اسرای عراقی در ایران با بهترین امکانات و بدون هیچگونه شکنجه ای دوران خود را تمام کردند ولی اسرای ایرانی قبل از ورود به اردوگاهشان با هر نوع شکنجه ای روبرو بودند و شکنجه های بدتر موقعی بود که وارد اردوگاه میشدند.
محراب بنافی در بیان شکنجه هایی که به اسرای ایرانی وارد میشد عنوان کرد:فیلمها و برنامه هایی که از تلویزین و روزنامه و بقیه جراید میبینیم و شنیده ایم همگی تنها گوشه ای از زجرها و شکنجه هایی است که اسرای ایرانی در اردوگاههای بعثی عراقی دیده اند چون افرادی که برای تهیه این فیلم ها برنامه ریزی میکنند براساس شنیده ها فیلم و برنامه میسازند و آن یچزی نیست که دیده اند.
وی تاکیدکرد: بر اساس سلیب سرخ وقتی اسیری وارد کشوری میشود باید تمام امکانات برای او مهیا باشد و هیچونه آزاد و اذیتی نبیند ولی انها پایبند به قوانین بین الملل نبودند و حتی بعثیهای عراقی بدترین شکنجه را بر روز اسرای ایرانی از قبیل تونل وحشت ْ شک الکتریکی – کابل – چوب – زنجیر و حتی پخش فیلم مبتذل نیز پذیرایی میکردند.
محراب بنافی عضو شورای اسلامی شهر برازجان با اشاره به اینکه صدام حسین بیش از 20 هزار اسیر را بصورت مفقود الاثر در عراق پنهان نگه داشته بود اذعان داشت: پنهان کردن این تعداد رزمنده اسیر در عراق نشان میداد که صدام حسین اصلا پایبند به اصول و کنوانسیون بین المللی نبود.
وی تصریح کرد: اسرای عراقی که در ایران بودند با بهترین امکانات بسر بردند و حتی بعضی از انها بدلیل رفتارهای انسان دوستانه کشور ایران در میهن مان ماندند و هم اکنون زندگی میکنند.
بنافی در بیان مشکلات آزادگان ایرانی گفت: صدمات جسمی و روحی که به اسرای ایرانی در طول دوران اسارت وارده شده بود هم اکنون نیز در پیکره وجود انها پیداست از مصرف قرصهای اعصاب و روان گرفته تا مشکلات جسمی که همیشه با آنها دست و پنجه نرم میکنند.
وی آزداگان را نمونه ایثار و مقاومت توصیف کرد و بیان داشت: مردم در 26 مرداد 1369 استقبال باشکوهی از آزادگان بعمل آوردند که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی از جوانان و مردم خواست اگر در کنارمان آزاده ای هست جویای حالش شویم و عنوان کرد: تاکنون از زبان هیچ آزاده ای نشنیده ام که از رزمنده بودنش پشیمان شده باشد چون سختیهای دوران اسارت ما را مثل اهن کرده و تقوا وایمانمان به رهبر و انقلاب و نظام بیشتر شده است.
محراب بنافی در ادامه بیان داشت: بنده به نماینده از طرف آزاده های شهرستان اطمینان میدهم که تا زمانی که هستیم به پای این نظارم خواهیم ایستاد و هیچ عوامل بیرونی و داخلی نمیتواند فکر و اندیشه ما را تغییر بدهد ما گوش به فرمان رهبرمان هستیم.
به گزارش دیارجنوب در بین نماز جمعه و عصر امروز شهر برازجان از این آزاده سرافراز تجلیل بعمل آمد.

benafi azadeh 1benafi azadeh 1benafi azadeh 1benafi azadeh 1benafi azadeh 1benafi azadeh 1benafi azadeh 1benafi azadeh 1benafi azadeh 1benafi azadeh 1benafi azadeh 1benafi azadeh 1

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group