سه شنبه 6 اسفند 1398 | Tuesday 25 February 2020

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر گفت: در طول سال 200 هزار نفر از بوشهری ها به سینما می روند، اما نمی توان این آمار را به نسبت جمعیت استان ارزیابی کرد، چون تنها 4 شهر استان بوشهر دارای سینما هستند.

به گزارش دیارجنوب، محمدحسین زندویان عنوان کرد: در سطح استان 10 سالن سینما و 10 پلاتو داریم، در واقع تنها شهرهای بوشهر، برازجان، جم و خارگ دارای سینما هستند و بقیه دارای سالن سینمای ثابت نبوده و بیشتر سینمای سیار دارند که البته آمار سینمای سیار را در نظر نگرفته ایم.
وی خاطرنشان کرد: از 10 سالن سینمای موجود در سطح استان 6 سینما فعالیت دارند و بقیه به دلیل برخی موارد چون تعمیرات تعطیل هستند. البته رویکرد این سالن ها باید انعقاد قرارداد با کانون فیلمسازان و یا فعالیت مستقل باشد.
پیگیری برای احداث سینما در گناوه
معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: برنامه داریم که در چند شهر سالن های مجتمع فرهنگی هنری را تجهیز و تبدیل به پخش دیجیتال پخش فیلم نماییم، مثل مجتمع شهید شهریاری خورموج و تالار کتابخانه غدیر کنگان. و در آینده نیز پیگیر احداث سینما در گناوه هستیم.
زندویان در خصوص استفاده از ظرفیت سالن های سینما تصریح کرد: این موضوع بستگی به فیلم های اکران شده دارد که آیا از آنها استقبال بشود با نه. اما به طور متوسط آمار سینماروهای بوشهری به نسبت فیلم های اکران شده خوب هستند.
وی با بیان اینکه فیلم های به روز در سینمای کشور معمولا در استان نیز اکران می شود، افزود: به منظور تشویق مردم برای رفتن سینما در روز سه شنبه و یا برخی مناسبت های خاص مثل روز ملی سینما بلیط نیم بها در نظر گرفته می شود، برخی از سالن ها نیز برنامه های تشویقی خاصی را برای مردم در نظر می گیرند.
معاون ارشاد بوشهر عنوان کرد: در طرح سلام سینما سینمای سیار به روستاها، شهرها و بخش های فاقد سینما رفته و فیلم های روز را برای مردم اکران می کنند که خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از این طرح شده است.
تهیه بلیط سینما با توجه به قیمت پایین آن سخت نیست
این مسئول در پاسخ به اینکه چرا مردم کم به سینما می روند، گفت: تهیه بلیط سینما با توجه به قیمت پایین آن سخت نیست، و افزایش قیمت آنچنانی نیز نداشته است. در حقیقت نمی توان گفت که سینما نرفتن مردم به دلیل قیمت بلیط ها است.
محمدحسین زندویان تصریح کرد: متاسفانه در سراسر کشور آن استقبالی که باید از سینما نمی شود، که این هم دلایل متعددی دارد و می توان گفت بیشتر به نوع و کیفیت فیلم های ساخته شده دارد.
وی با اشاره به اهمیت فرهنگسازی یادآور شد: باید فیلم ها بر اساس ذائقه و سلیقه مردم ساخته شود، البته نوع تبلیغات نیز بسیار تاثیرگذار است./ایسنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group