جمعه 16 خرداد 1399 | Friday 5 June 2020

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر از ساخت ۵ سد دالکی، خاییز، دشت پلنگ، باغان و باهوش در استان بوشهر خبر داد و گفت: با تخصیص اعتبارات لازم امسال این پروژه‌ها تسریع می‌یابد.

به گزارش دیارجنوب رضا عوض‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه سالانه افزون بر یک میلیارد متر مکعب روان آب ناشی از بارندگی در استان بوشهر هدر می‌رود اظهار داشت: اگر این روان آبها مدیریت و کنترل شود و مورد استفاده قرار گیرد بحران آب در این استان برطرف می‌شود.

وی،از اجرای 5 سد در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: سدهای خاییز، باهوش، باغان، دالکی و دشت پلنگ در استان اجرایی شده که با تکمیل و افتتاح آنها ضمن مدیریت روان آب‌ها و جلوگیری از جاری شدن سیل، آب مورد نیاز استان در بخش‌های مختلف تامین می‌‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با بیان اینکه برای تکمیل سد دالکی 600 میلیارد تومان اعتبار نیاز است گفت: در بودجه 20 میلیارد تومان ابلاغ شده که جوابگوی این پروژه نیست.

عوض‌پور از تامین 80 میلیارد تومان برای اجرای دو سد باغان و دشت پلنگ خبر داد و خاطر نشان کرد: سدهای باغان ودشت پلنگ، آماده فینانس خارجی چین است که که با تحقق این مهم در ساخت آنها تسریع می‌شود.

وی، با اشاره به ساخت سد دالکی در دشتستان تصریح کرد: این سد ظرفیت آبگیری 460 میلیون متر مکعب دارد که برای اجرای آن 20 میلیارد تومان مصوب شده و از محل‌های دیگر 300 میلیارد تومان مشارکت می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با بیان اینکه سال 1400 سد دالکی باید آبگیری شود افزود: سد خاییز تنگستان دارای 70 میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون 24 میلیارد تومان تخصیص یافته و برای تکمیل آن 50 میلیارد تومان دیگر نیاز است.

عوض‌پور با تاکید بر تسریع اجرای سدسازی در استان بوشهر تصریح کرد: با تخصیص اعتبارات لازم امسال پروژه‌های سدسازی در استان بوشهر تسریع می‌یابد.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group