چهارشنبه 9 بهمن 1398 | Wednesday 29 January 2020

ساحل زیبای گناوه از لاستیک ها و ضایعات باقی مانده در ساحل بار دیگر پاکسازی شد.

به گزارش دیارجنوب،شهرستان گناوه با دارا بودن جاذبه های گردشگری و تجاری در سال‌های اخیر یکی از پررونق‌ترین بنادر و شهرهای گردشگری جنوب کشور بوده است که مردم ایران از هر فرصتی برای سفر به این شهر استفاده می‌کنند تا از مناظر طبیعی و بازار تجاری این بندر استفاده کنند.

جاذبه‌های طبیعی و تاریخی در کنار بازارهای تجاری که حتی در این شرایط اقتصادی کشور باز هم رونق خود را حفظ کرده‌اند از عوامل مؤثر جذب گردشگران به این منطقه از کشور پهناور ایران است انا در کنار همه این جاذبه های بی نظیر دریا و سواحل ماسه‌ای را می توان به عنوان یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری این بندر نام برد که این سواحل برای استفاده عموم مردم آزاد است.

sahel genaveh pak 1

دریا بزرگترین ظرفیت و نقطه قوت این شهر بندری است که باید قدر آن را دانست و در حفظ این داشته خدادادی کوشید.

دریا موهبتی عظیم و بی نظیر برای مردم این خطه است که مردم این دیار نسل اندر نسل رزق و روزی خود را از آن بدست آورده اند وبا آن انس و الفتی جدا نشدنی دارند.

زیبایی های این نعمت و موهبت الهی و تاثیر آن در زندگی مردم این دیار غیر قابل انکار و مثال زدنی است و همواره بزرگان و پیشکسوتان دریادل با حسی همراه با احترام به این موهبت الهی نگریسته و از آن ارتزاق کرده اند.

با رو آوردن بشر به زندگی صنعتی و ورود مواد غیر قابل تجزیه و استفاده نادرست مردم از این مواد باقی و گذاشتن ضایعات آنها در ساحل باعث آلوده شدن این ساحل زیبا و نازیبا شدن چهره آن می شود.

sahel genaveh pak 1

به همین منظور برنامه های مختلفی برای حفاظت و پاکسازی ساحل در طول انجام می شود تا زیبایی آن حفظ شودو امروز در همین راستا ساحل زیبای گناوه با همت نیروهای خدمات شهری شهرداری گناوه بار دیگر پاکسازی شد.

رئیس داره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه در این رابطه گفت: در پی دستور مدیر کل حفاظت محیط زیست استان مبنی بر پیگیری و پاکسازی ساحل بندر گناوه از ضایعات و لاستیک‌های فرسوده، جلسه‌ای با شهردار درباره مسائل زیست محیطی گرفته شد.

محمد تولیده افزود: هم اکنون همه لاستیک‌های فرسوده در ساحل بندر گناوه با مشارکت ماموران بخش خدمات شهری شهرداری گناوه به طور کامل جمع آوری شده است و عملیات پاک سازی ساحل از سایر ضایعات باقی مانده در روزهای آینده نیز ادامه دارد.

sahel genaveh pak 1

وی گفت: از همه مردم درخواست می شود به منظور استفاده بهینه از زیبایی طبیعت و ساحل و حفظ پاکیزکی آن و اکوسیستم دریا از ریختن هر گونه ضایعات بخصوص لاستیک ها و مواد پلاستیکی در ساحل خودداری کنند و در حفظ محیط زیست همکاری کنند..

شهردار گناوه اظهار داشت: ساحل زیبای بندر تجاری –گردشگری گناوه به همت ماموران خدمات شهری شهرداری بندرگناوه بار دیگر پاک سازی شد تا چهره زیبای آن همچنان در انظار بدرخشد .

سید جواد حسینی حقیقی افزود: با وجود هوای بسیار گرم و شرجی بسیار بالا نیروهای خدمات شهرداری این شهرداری اقدام به پاک سازی و جمع آوری لاستیک های فرسوده و سایر ضایعات باقی مانده در ساحل کردند.

وی گفت: عملیات پاک سازی ساحل از لاستیک های فرسوده به طور کامل انجام شده است و پاک سازی ساحل از سایر ضایعات و زباله ها در روزهای آینده در تمام طول ساحل گناوه ادامه خواهد داشت.

sahel genaveh pak 1

وی تصریح کرد: ساحل زیبای این بندر از موهبت های بی نظیر برای استفاده بهینه از آن است و باید قدر آن را دانست و از آن بهره مند شد.

شهردار گناوه اظهار داشت: از همه شهروندان و مسافران که ساحل زیبای این بندر را برای گذراندن اوقات فراغت خود و استفاده از موهبت های زیبای آن برمی گزینند انتظار می رود به منظور حفظ زیبایی های ساحل و محیط زیست از ریختن ضایعات و زباله ها در دریا و سواحل خودداری کنند و با شهرداری در این مورد همکاری کنند./مهر

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group