سه شنبه 8 مهر 1399 | Tuesday 29 September 2020

استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم تسریع در روند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استان گفت: بانک‌های عامل استان بوشهر با فعالان صنعتی و تولیدی همکاری کنند.

 به گزارش دیارجنوب، عبدالکریم گراوند در کارگروه رونق تولید استان بوشهر اظهار داشت: باید تلاش شود تا تسهیلات مورد نیاز برای بخش تولید با سهولت در اختیار متقاضیان قرار گیرد و بانک‌ها در این زمینه همکاری کنند.

وی اضافه کرد: متاسفانه نظام اداری ما مشکلات بسیار زیادی دارد و استعلام‌ها و . . .فراوان است. دلیلی ندارد که استعلام‌ها ۱۵ روز یا چند ماه طول بکشد و بلکه استعلام‌ها باید هرچه سریع‌تر پاسخ داده شوند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه در حوزه توسعه گلخانه‌ای و طرح‌های شیلاتی و . . . باید هرچه سریع‌تر نسبت به استعلام‌ها پاسخ داده شود، افزود: هنوز هم مردم از وضعیت سیستم اداریم ‌نالند و باید این روند سرع تبیشتری به خود بگیرد.

وی با بیان اینکه در درون یک دستگاه نباید استعلام‌ها تا این حد دست و پاگیر باشند، خاطرنشان کرد: همه مدیران باید در زمینه تسریع در کار مردم و توسعه سرمایه‌گذاری قدم بردارند و هر مدیری که نتواند کار کند را کنار می‌گذاریم.

گراوند تاکید کرد: استان بوشهر دارای ظرفیت بسیار خوبی در حوزه گلخانه است و امسال تعهد احداث ۳۰۰ هکتار گلخانه داریم و باید تلاش شود تا سرعت بیشتری به کار بدهیم و بتوانیم این میزان تعهد را اجرا کنیم.

وی گفت: از واحدهای تولیدی استان که باعث رونق و تولید در استان می‌شوند و سرمایه‌گذاری کرده‌اند باید حمایت شود و از این واحدها خرید شود تا بتوانند اقساط خود را پرداخت کنند و تولیدشان ادامه یابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهردر کارگروه رونق تولید استان بوشهر اظهار داشت: بیش از هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در استان بوشهر پرداخت شد.

وی بیان داشت: در راستای رفع موانع تولید اقدامات خوبی صورت گرفته است و طرح‌های مهمی در دست اجرا است.

وی ادامه داد: در راستای تسهیل در امور تولید تاکنون ۱۳۷ جلسه در استان بوشهر برگزار شده است که ۲۳۵ پرونده بررسی شده است و تاکنون ۳۰۰ مصوبه داشته‌ایم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر بیان کرد: در زمینه تسهیلات رونق تولید ۹۶ درخواست ثبت شده است که تا کنون ۶۹ مورد تسهیلات با اعتبار هزار و ۴۱۲ میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی بیان کرد: از مجموع ۹۶ درخواست ثبت شده، ۳۱ درخواست مربوط به سازمان صنعت و معدن است که ۲۹ درخواست آن توسط کارگروه تسهیل تصویب و به مبلغ ۶۸۹ میلیارد ریال پرداخت شده و دو مورد در باکس ارجاع به شعبه است.

حسینی خاطرنشان کرد: ۶۳ درخواست نیز مربوط به سازمان جهاد کشاورزی است که ۳۹ درخواست به مبلغ ۷۱۸ میلیارد ریال توسط بانک‌های عامل پرداخت شده است. چهار درخواست در باکس بررسی و ۱۲ درخواست در باکس ارجاع به شبکه، هفت درخواست در باکس تکمیل مدارک و یک درخواست در باکس بررسی و تصویب است.

وی ادامه داد: دو درخواست مربوط به سازمان میراث فرهنگی است که یک درخواست به مبلغ چهار میلیارد ریال پرداخت شده و یک درخواست در باکس بررسی است./مهر

ronagh tolid 1 ronagh tolid 1 ronagh tolid 1 ronagh tolid 1 ronagh tolid 1 ronagh tolid 1 ronagh tolid 1 ronagh tolid 1 ronagh tolid 1 ronagh tolid 1 ronagh tolid 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group