دوشنبه 4 تير 1397 | Monday 25 June 2018

مدیر پسماندشهرداری برازجان گفت: روزانه 120 تن زباله از سطح شهر جمع آوری میشود.

به گزارش دیارجنوب جلسه هم اندیشی فعالان مدنی با مدیر پسماند شهرداری برازجان روز چهارشنبه دوم اسفند در سالن پژوهشسرای متقین برازجان برگزار گردید .
مدیریت پسماند شهرداری برازجان اظهارداشت: شهر برازجان با وسعت ۱۶۰۰ هکتار قانونی و ۴۰۰هکتار غیر قانونی است که برای جمع اوری زباله ۷۰نفر از پرسنل خدمات شهری مشغول به فعالیت هستند.
وی اضافه کرد: روزانه1۰ ماشین زباله که ۶ماشین آن مکانیزه هستند مشغول به فعالیت میباشند.
ارسطو قایدی در خصوص سایت پسماند ضمن تشکر از شهردار برازجان و جناب برزگر ابرازداشت: سازمان شهرداری ها بودجه خوبی برای این سایت در نظر گرفته تا به شیوه کاملا اصولی کار آن انجام حداکثر تا 10 سال آینده به شکل کاملا نوین کار دفن زباله انجام شود.
وی در ادامه بیان داشت: طبق توافقی که با شهرداری شیراز انجام شده طراحی و مکانیابی سایت ،ازمایش ژیوگرافی برای احداث ترانشه و لاگُن های دفن زباله بزودی انجام میشود.
مدیر پسماند شهرداری برازجان با اعلام خبر جمع آوری روزانه ۱۲۰تن زباله در سطح شهر اذعان داشت: ۱۵درصد زباله ها صورت خشک تفکیک میشود که در حال حاضر در سطح شهر برازجان روزانه ۶تا۸ تن توسط پیمانکار با ساماندهی افرادی در سطح شهر زباله خشک جمع آوری میشود.
وی اضافه کرد: سطل هایی در مدارس و ادارات برای تفکیک پخش شده که بصورت هفتگی پسماندهای خشک را جمع آوری کنیم.
وی در ادامه گفت: در سطح شهر در حال حاضر دو کانکس محل تحویل پسماند خشک فعال وجود دارد که تا آخر سال به ۳ کانکس خواهد رسید.
ارسطوقایدی در بحث اموزشی افزود: کارشناس محیط زیست توسط پیمانکاران برای آموزشهای تفکیک زباله و بهداشت محیط در ایام هفته در مدارس ، دانشگاه ها و ادارات دولتی حضور یافته و آموزشهای لازم را ارائه میدهند.
وی بیان داشت: کتابچه پسماند توسط مهندس کوهکن مدیرواحد فرهنگی شهرداری برازجان بزودی چاپ و در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.
مدیر پسماند شهری در پایان در خصوص سگهای ولگرد سطح شهر گفت: جمع اوری سگ های ولگرد طبق ایین نامه کشوری و شهرداری ها به واحد پسماند واگذار شده که در یک کمپ با شرایط مناسب از انها با همکاری دامپزشکی شهرستان نگهداری بعمل می آید.

iu 1iu 1iu 1

گزارش:هدا برقی سوار

/

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group