يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 | Sunday 19 May 2019

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس گفت: اگر ما این بهانه ها را برداشتیم فردا باید بهانه های آن ها در مورد موشک هایمان در کشورهای ثالث را هم برداریم اما هیچ وقت عزت ما اجازه نخواهد داد که این بهانه را بپذیریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، عبدالحمید خدری پیش از ظهر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان بنت الهدی(س) بوشهر اظهار داشت: جایگاه و ارزش علم اندوزی نزد خداوند و اولیا زیاد است و یکی از شاخصه های توسعه جوامع پیشرفته توجه به منزلت و جایگاه معلمان است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس ابراز کرد: هنگامی ما می توانیم ادعای پیشرفت کنیم که منزلت و جایگاه معلم از نمایندگان مجلس، وزرا و رئیس جمهور بالاتر باشد اما متاسفانه در لایحه بودجه مبلغ دو هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که پیگیر افزایش این مبلغ برای ارتقاء شان و منزلت جایگاه معلمان هستیم.

وی با بیان اینکه پیشنهاد ما به دولت اختصاص حداقل یازده میلیارد تومان برای طرح رتبه یندی معلمان است، عنوان کرد: اتفاق خوب در بودجه 98 ، افزایش اعتبار شش هزار میلیارد تومانی بودجه آموزش و پرورش و جذب سه هزار نفر برای دانشگاه فرهنگیان است.

خدری در پاسخ به سوال دانشجویی مبنی بر اعلام رای در خصوص تصویب CFT گفت: من در روز رای گیری به دلیل کسالت در مجلس حضور نداشتم اما قبلا هم گفتم که مخالف این لایحه هستم و تصویب این لایحه به هیچ وجه راه گشا برای ما نخواهد بود .

این نماینده مجلس با اشاره به صحبت های وزیر خارجه مبنی بر اینکه که "ما می دانیم CFT بهانه است، تصریح کرد: من در صحن علنی مجلس خطاب به آقای ظریف گفتم با وجود این که ما می دانیم این بهانه است و شما هم می دانید قطعا با تصویب CFT و FATF دشمنان ما جسورتر می شوند، چه لزومی دارد این طرح تصویب شود.

وی افزود: اگر ما این بهانه ها را برداشتیم فردا باید بهانه های آن ها در مورد موشک هایمان در کشورهای ثالث را هم برداریم اما هیچ وقت عزت ما اجازه نخواهد داد که این بهانه را بپذیریم.

خدری تصریح کرد: برخی این مسئله را سیاسی کردند که من تذکر دادم که این قضیه سیاسی نیست و ما با وجود اختلاف سلیقه در باب مسائل امنیتی و مهم کشور اختلاف سلیقه را کنار بگذاریم .

وی گفت: من به دلیل بیماری و فوت عمویم در مجلس نبودم که رای منفی بدهم اما رای منفی من در تصویب یا عدم تصویب CFT تاثیری نداشت.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس اظهار کرد: در دیدار مستقیمی که نمایندگان با رهبر معظم انقلاب داشتند ایشان صراحتا فرمودند که "این FATF بهانه دشمن است شاید این لایحه موارد خوبی داشته باشد، شما این موارد خوب را استخراج کنید و در مجلس تصویب کنید تا مضرات آن دامن منافع کشور ما را نگیرد."

خدری در مورد شفافیت آرا در مجلس گفت: من جزو افرادی بودم که پیشنهاد دادیم تمام آرا، حضور و غیاب و ماموریت های ما در سایت اطلاع رسانی مجلس در معرض دید مردم قرار بگیرد اما متاسفانه به تصویب نرسید.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group