دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 | Monday 20 May 2019

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امورخیریه استان بوشهر گفت: آزمون کتبی بزرگترین رویداد قرآنی در ۳۲ حوزه امتحانی استان بوشهر با حضور بیش از دو هزار نفر برگزار می‌شود.

به گزارش دیارجنوب علی اکبر مداح در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: آزمون الکترونیکی به شیوه برخط در روزهای یکم و دوم اسفندماه سال جاری در استان بوشهر برگزار شد.

وی افزود: آزمون کتبی بزرگترین رویداد قرآنی در ۳۲ حوزه امتحانی استان بوشهر با حضور دو هزار و ۱۲۵ نفر در ۲۰ رشته قرآنی «حفظ، قرائت، تفسیر و معارفی» همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود و متسابقین در آزمون کتبی و شفاهی حفظ و مفاهیم قرآن کریم شرکت می‌کنند.

مداح با اشاره به اینکه آزمون معارفی مرحله شهرستانی اوقاف همزمان با آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم (۹ اسفند) برگزار می شود، افزود: این آزمون کتبی از ساعت هشت صبح پنجشنبه (۹ اسفند) در ۱۲ حوزه امتحانی استان بوشهر همزمان با سراسر کشور در دو نوبت برگزار می شود.

وی ادامه داد: این آزمون در سالن فجر دانشگاه علوم پزشکی شهرستان بوشهر، دبیرستان شهید بهشتی (ره) برازجان شهرستان دشتستان، مدرسه پسرانه امام خمینی (ره) خورموج شهرستان دشتی، شهرستان های کنگان و دیر در سالن سینما تربیت کنگان، شهرستان های گناوه و دیلم در هنرستان باهنر شهر گناوه، شهرستان های جم و عسلویه در دبیرستان الزهراء (س) شهر جم، دبیرستان شهید بهشتی (ره) وحدتیه شهرستان دشتستان، شهر آبدان در سالن سینما تربیت کنگان و شهر دلوار شهرستان تنگستان برگزار می‌شود.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امورخیریه استان بوشهر عنوان کرد: در نوبت اول آزمون رشته‌های حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۵ جزء، حفظ ۳ جزء اول قرآن، حفظ جزء اول قرآن، حفظ جزء ۳۰ قرآن در سه سطح یک، دو و سه و حفظ سوره های منتخب ملک و واقعه برگزار می شود.

وی ادامه داد: نوبت دوم این آزمون نیز در رشته های مفاهیم صحیفه سجادیه، معارف و حفظ احادیث نهج البلاغه، تفسیر قرآن کریم، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، مفاهیم نهج البلاغه و مفاهیم و حفظ موضوعی قرآن کریم و تدبر در قرآن کریم برگزار می‌شود.

مداح گفت: شرکت کنندگان در آزمون کتبی از روز دوشنبه ۲۹ بهمن لغایت ۷ اسفند و شرکت کنندگان در آزمون شفاهی نیز از روز ۵ اسفند لغایت ۱۰ اسفند فرصت داشتند تا برای اخذ کارت ورود به جلسه به سایت مراجعه کنند.

وی اضافه کرد: امسال آزمون رشته‌های سبک زندگی و سیره معصومین، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم و روخوانی قرآن کریم نیز به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود که در استان بوشهر نیز در این رشته ها نزدیک به ۵۰۰ نفر آقام و خانم ثبت نام کرده‌اند.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group