سه شنبه 6 خرداد 1399 | Tuesday 26 May 2020

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: در سالجاری از 142 هکتار اراضی ملی استان بوشهر رفع تصرف شده است.

به گزارش دیارجنوب فرزاد رستمی مدیر کل راه و شهرسازی استان در نشست خبری بمناسبت روز خبرنگار در تشریح پروژه های در دست اجرا و بهره برداری هفته دولت اظهارداشت: محور های مواصلاتی شامل محور ده رود به تنگ ارم وارتقا به محور اصلی است که14 کیلومتراز مسیربه مرحله اجرا رسیده است.

وی در ادامه بیان داشت: بهسازی واصلاح مسیر کلمه به بوشکان - فازاول تقاطع جاده برازجان ازسمت شیراز - تعویض قطعه تل دوم فلزیاب - بزرگراه بزباز به بندو -کنارگذاری کنگان به دوران -ورودی دیلم به تقاطع سعدآباد - مسیر ساحلی بندرریگ به گناوه را از دیگر پروژه های قابل اجرای هفته دولت نام برد.

وی در تشریح دیگر برنامه های قابل اجرا و بهره برداری هفته دولت عنوان داشت: کتابخانه بهمنی بوشهر در محلات جنوبی شهر و پایگاه سلامت بهداشت رایانی بوشهر آماده بهره برداری هستند.
وی در خصوص بحث سالن ورزشی تنگک 2 بیان کرد: به دلیل عدم آماده شدن تجهیزات اعم از وسایل سرمایشی و... این امر به تاخیر افتاده است و زمان بیشتری برای انجام این پروژه مورد نیاز است و احتمال دارد در مهر ماه یا آبان ماه سال جاری طی مناسبت های مختلف به مرحله اجرا برسد.
وی اضافه کرد: مسیر های دیگری وجود دارد که در مسیرخروجی مشترک استان بوشهر به هرمزگان است که دراستان ما کارهایی در این خصوص صورت گرفته است.
مدیر کل راه و شهرسازی استان بوشهردر خصوص پایگاه ایست بازرسی بیان کرد: برای این امر مهم با نیروی انتظامی و سردار واعظی همکاری هایی صورت گرفته است و در حال حاظر محور آماده است و حدود2.6 دهم کیلومتر بصورت بزرگراهی در استان واقع است و مقداری هم از سمت هرمزگان زیر ترافیک قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: تعدادی از پروژه های جهت کلنگ زنی در دست اقدام است که عملیات اجرایی در حال انجام است.
فرزاد رستمی افزود: در بحث ساختمان بخشداری آب پخش با برآورد اولیه 8 میلیارد و 200 میلیون تومان ایجاد یک چمن مصنوعی، پارکی در محله بافت فرسوده خورموج و ایجاد یک چمن مصنوعی در بافت فرسوده شهر اهرم صورت گرفت.
وی اضافه کرد: 4434 کیلومتر طول راه های استان است که از این تعداد، 679 کیلومتر بزرگراه، 565 کیلومتر راه اصلی، 2345 کیلومتر راه روستایی و 845 کیلومتر راه فرعی که در مجموع 342 کیلومتر بزرگراه در دست اجرا است و پیشرفت فیزیکی مناسبی داشته است و101 کیلومتر راه اصلی ، 30 کیلومتر راه روستایی ، 45 کیلومتر راه فرعی که در مجموع 516 کیلومتر راه های در دست اجرا داریم.

وی در خصوص مصوبات سفر ریاست جمهوری در سال 97 بیا ن داشت: 80 میلیارد تومان تخصیص اعتبار برای سالهای 98 و 99 در نظر گرفته شد که به نسبت 40 به 40 پرداخته و هزینه شود و در بحث مسکن، مساکن مهر است که حدود 345 واحد در هفته دولت افتتاح خواهد شد و12 واحد تجاری مسکن مهر صلح آباد که آن هم کاملا اتمام رسیده است و درمانگاهی که با کمک وزارت خانه در شهر خورموج احداث شده است.
مدیر کل راه و شهرسازی استان بوشهردر خصوص بحث بازآفرینی بیان کرد: وام برای محلات بافت فرسوده با ارزش 40 میلیون و بهره ی 9 درصد یارانه ای در نظر گرفته شده که منتظر صدور پروانه کارآن هستیم،498 واحد در برازجان در حال بررسی است با دخالت تعاونی پرگان، در گناوه همزمان واحد های مسکن مهر رو به اتمام است و 1685 هکتار بافت فرسوده در استان وجود دارد.
وی تصریح کرد: در کل کشور 2700 محله برای بازسازی وجود دارد که از این تعداد170 مورد در سطح کشور مورد بررسی قرار می گیرد و در بوشهر از 72 محله، 13 مورد را در تمام زمینه ها به سمت جلو هدایت کرده ایم.
فرزاد رستمی در خصوص بحث راه عنوان کرد: 80 میلیارد تومان ، محور بوشهر دیر، 20 میلیارد محور خورموج لاور، 15 میلیارد تومان تقاطع ورودی کنگان،1545 واحد با طرح وام کم بهره 9 درصد که محدودیتی برای پرداخت آن وجود نداشته و بر طبق عرضه و تقاضا انجام می شود.
مدیر کل راه و شهرسازی استان بوشهردر خصوص در بحث انتقال شبکه و انشعابات بیان کرد: 60 میلیون تومان وام با سود18 درصد که خود بانک در بحث مسکن پرداخت خواهد کرد.
وی در پایان در ادامه بحث راه افزود: محور گناوه میشان، شمال استان را به مرکز کشور مرتبط و مسیر را کوتاه می کند وضمن اینکه بار ترافیک محور دالکی به کنار تخته با بازگشایی محور گناوه به میشان بهتر خواهد شد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر خاطرنشان کرد: در یکسال گذشته ۱۴۲.۵هکتار از زمین‌های ملی تصرف شده در استان بوشهر با همکاری دستگاه قضایی از دست سودجویان رفع تصرف شد وخروجی مشترک گناوه به گچساران با کمک وزارت نفت ، دو قطعه آن که در محدوده استان قرار دارد انجام خواهد شد و مبلغ قرارداد این پروژه حدود 82 میلیارد تومان است که عمده خاک ریزی این مسیر انجام شده و پیشرفت فیزیکی مناسبی دارد. 

nashast rah 1nashast rah 1nashast rah 1nashast rah 1nashast rah 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group